Ponad 23 tysiące złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Z ogromną radością i niedowierzaniem informujemy, że dzięki licytacjom zorganizowanym przez Uniwersytet Wrocławski, udało się zebrać 23 142 zł dla WOŚP. W tym roku środki ze zbiórki mają umożliwić zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Największym powodzeniem cieszyła się aukcja, na której można było wylicytować kopię przemowy noblowskiej Olgi Tokarczuk z autografem i dedykacją Noblistki. Przemowa została umieszczona w teczce z logo Uniwersytetu Wrocławskiego – dokładnie takiej, z jaką pisarka śpieszyła na odczyt 7 grudnia 2019 r. w Sztokholmie. Aukcja zakończyła się dzisiaj, za teczkę z przemową z autografem najwyżej licytujący zdecydował się ofiarować 21 600 zł.

Samorząd Studentów UWr, który zorganizował kilka aukcji – m.in. oprowadzanie po gmachu głównym przez rektora UWr, prof. Adama Jezierskiego, szkolenie z Panią Snapchat czy udział w programie „Słownik Polsko@Polski” prof. Jana Miodka – w sumie zebrał 1 416 zł.

Natomiast książka „Hirszfeldowie. Zrozumieć krew” prof. Urszuli Glensk z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr z dedykacją autorki „poszła” za 81 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim licytującym za udział w aukcjach. Jesteśmy wdzięczni za Waszą hojność i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodane przez: Agata Kreska

20 Sty 2020