Strona używa plików cookies więcej

Program Studium Generale

Studium Generale zaprasza na wykład w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pt. Odkrycie w nauce. Czy najsłabszym ogniwem jest naukowiec?, który wygłosi prof. Karol Kacprzak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a współprowadzącym spotkanie będzie prof. Piotr Drożdżewski z Politechniki Wrocławskiej.

Podczas wykładu poruszona zostanie istotna kwestia, która nurtuje świat nauki, a mianowicie, czy zwiększenie ilości środków, wyrafinowana aparatura badawcza i lepsze warunki prowadzenia badań oraz coraz większe armie pracowników naukowych na świecie spowodowały wzrost ilości znaczących odkryć w nauce? Czy są one bez wpływu, a może przeciwnie, ilość odkryć maleje? Autor przedstawi ilustrowany przykładami historycznymi i współczesnymi pogląd na tę kwestię i zaryzykuje tezę, że problemem współczesnej nauki staje się coraz bardziej bezideowy, lecz ambitny i niecierpliwy pracownik nauki.

Zapraszamy we wtorek, 26 września 2017 na godz. 17.15 do Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego (gmach główny, pl. Uniwersytecki 1).

 
P
Programy archiwalne