Strona używa plików cookies więcej

Zapraszamy na popularnonaukowe wykłady organizowane na Uniwersytecie Wrocławskim. Dotyczą różnych dziedzin i odbywają się w różnych miejscach, ale łączy je jedno – przybliżanie świata wiedzy wszystkim zainteresowanym, dlatego wstęp na wszystkie tego typu wydarzenia jest wolny, kierujemy się bowiem zasadą, że popularyzacja to misja równie ważna jak badania naukowe.

STUDIUM GENERALE – interdyscyplinarne wykłady prowadzone przez naukowców z różnorodnych obszarów wiedzy. Odbywają się we wtorki w godzinach 17.15–19.15 w Katedrze Biologii Człowieka UWr przy ul. Kuźnicza 35.

SPOTKANIA U ASTRONOMÓW – cykl wykładów popularnonaukowych odbywających się 1 lub 2 razy w miesiącu w Instytucie Astronomicznym przy ul. Kopernika 11 we Wrocławiu. Spotkania obejmują m.in. obserwacje nieba za pomocą refraktora Clarka-Repsolda.

SPOTKANIA W NEHRINGU – cykl wykładów przeznaczonych dla osób interesujących się literaturą i językiem polskim. Wykłady odbywają się raz w miesiącu w Instytucie Filologii Polskiej przy pl. Nankiera 15 we Wrocławiu.

ODCZYTY WTORKOWE – cykl odczytów współorganizowanych przez Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii, poświęcone zagadnieniom z historii Wrocławia i Dolnego Śląska. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu w Instytucie Historycznym UWr przy ul. Szewskiej 49.

TAJEMNICE ZIEMI I WSZECHŚWIATA – cykl wykładów multimedialnych przeznaczonych dla osób zainteresowanych tematyką przyrodniczą. Wykłady odbywają się w sobotę raz w miesiącu w Instytucie Nauk Geologicznych, pl. M. Borna 9 w sali 503 (V piętro), w godzinach 10.00-11.00.

WYKŁADY Z FIZYKI – cykl przeznaczony dla osób interesujących się prawami fizyki i tajemnicami Kosmosu. Wykłady odbywają się w soboty o godzinie 11:15 w Instytucie Fizyki Doświadczalnej UWr, pl. M. Borna 9 w sali 60 im. Jana Rzewuskiego (rotunda).

BEYOND LANGUAGE. HUMANISTYKA BEZ GRANIC – trzy cykle otwartych wykładów poświęconych wszechstronnemu podejściu do tematyki języka, kultury i nauki. Zapraszamy do sali 207 Instytutu Filologii Angielskiej, ul. Kuźnicza 22, we wtorki w godz. 13.15-14.45 na cykl wykładów gościnnych ludzi nauki i kultury z całego kraju, we wtorki w godz. 15.00-16.30 na cykl Retoryka – literatura – komunikacja prowadzony przez pracowników Wydziału Filologicznego oraz w piątki w godz. 8.00-9.30 na cykl Filozofia nauki / filozofii przyrody prowadzony przez o. dra Łukasza Mścisławskiego OP, fizyka, filozofa i dominikanina.