Strona używa plików cookies więcej

Wykłady i kursy ogólnodostępne

Zapraszamy na popularnonaukowe wykłady organizowane na Uniwersytecie Wrocławskim. Dotyczą one różnych dziedzin, odbywają się w różnych miejscach, ale łączy je jedno – przybliżanie świata wiedzy wszystkim zainteresowanym, dlatego wstęp na wszystkie tego typu wydarzenia jest wolny, kierujemy się bowiem zasadą, że popularyzacja to misja równie ważna jak badania naukowe.

SPOTKANIA U ASTRONOMÓW – cykl wykładów popularnonaukowych odbywających się 1 lub 2 razy w miesiącu w Instytucie Astronomicznym przy ul. Kopernika 11 we Wrocławiu. Spotkania obejmują ponadto obserwacje nieba za pomocą refraktora Clarka-Repsolda.

SPOTKANIA W NEHRINGU – cykl wykładów przeznaczonych dla osób interesujących się literaturą i językiem polskim. Wykłady odbywają się raz w miesiącu w Instytucie Filologii Polskiej przy pl. Nankiera 15 we Wrocławiu.

ODCZYTY WTORKOWE – cykl odczytów współorganizowanych przez Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii, poświęcone intrygującym zagadnieniom z historii przede wszystkim Wrocławia i Dolnego Śląska. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu w Instytucie Historycznym UWr przy ul. Szewskiej 49.

Uniwersytet Wrocławski oferuje ponadto kursy językowe.

SZKOŁA JĘZYKÓW ANTYCZNYCH I ORIENTALNYCH – oferta skierowana do osób chcących uzupełnić swoje wykształcenie o podstawy kultury i cywilizacji europejskiej oraz pragnących poznać języki i kulturę krajów Wschodu, w ofercie kursy języka:  japońskiego, arabskiego, nowogreckiego, hindi, koreańskiego, tureckiego, chorwackiego, hebrajskiego, starogreckiego, łacińskiego oraz sanskrytu.

KURSY JĘZYKA NIDERLANDZKIEGO – organizowane przez Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego im. Erazma z Rotterdamu i Ośrodek Kultury Niderlandzkiej kursy dla początkujących i średniozaawansowanych, odbywają się w dwóch turach: październik–luty i marzec–czerwiec.