Nauka / Wydarzenia

Zapis czatów z rektorami – obecna sytuacji na UWr

Zadajecie nam sporo pytań – jaka jest sytuacja „covidowa” na uniwersytecie. Co Uniwersytet Wrocławski właściwie myśli o strajku kobiet i po której stronie sporu o wyrok Trybunału stoi. W tej drugiej kwestii już teraz możemy powiedzieć – nie zmienia się ani o jotę nasze rozumienie sytuacji:

1. Uniwersytet Wrocławski jest dla wszystkich – o ile są w stanie bez przemocy i w sposób cywilizowany dyskutować o sytuacji, swoich przekonaniach, wartościach. U nas jest miejsce dla ludzi mających różne systemy wartości – choć granicę wyznacza stwierdzenie: moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna twoja krzywda.
  2. Człowiek powinien wiedzieć, co jest dla niego w życiu ważne, tego uczymy studentów. Jeśli chcą Wam to zabrać powinniście mieć możliwość i umieć się na to nie zgodzić. Ale zawsze w pokojowy sposób, bez przemocy i krzywdy drugiej osoby. Dotyczy to wszystkich stron obecnego społecznego sporu.
  3. … ale jeszcze jest w tym wszystkim covid… Bardzo się o Was martwimy – tłumy na ulicach, w czasie gdy dziennie na Dolnym Śląsku mamy ponad 1000 pozytywnych wyników testu. Prosimy: uważajcie na siebie. Nie dopuśćcie do zarażenia siebie i innych. Pamiętajcie – będziecie spotykać swoich rodziców, dziadków, musicie brać odpowiedzialność i za siebie i za ich zdrowie. Pamiętajcie: mamy pandemię i 1200 osób pod respiratorami w polskich szpitalach.

Jak widać było o czym rozmawiać  – najpierw odbył się chat z prorektor profesor Patrycją Matusz – czat po angielsku, o tu:

a chwilę później czat po polsku z rektorem profesorem Wiszewskim. Link znajdziecie tutaj:

Widzimy się na kolejnym spotkaniu za tydzień!

Dodane przez: Tomasz Sikora

28 października 2020