Porozumienie o współpracy UWr z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Adam Jezierski oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – nadinsp. Tomasz Trawiński podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu a Pracownią Biologii i Entomologii Sądowej Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pomysł na podjęcie realnej współpracy zrodził się w czasie seminariów naukowych organizowanych przez Pracownię Biologii i Entomologii Sądowej (PBiES) od listopada 2019 roku.

Współpraca będzie dotyczyła głównie przedsięwzięć naukowo–dydaktycznych związanych z rozwojem nauk sądowych jak również tworzenia projektów związanych z podniesieniem efektywności prowadzonych czynności przez organy ścigania.

Za realizację zamierzeń zawartych w porozumieniu ze strony UWr odpowiada inicjator tego przedsięwzięcia dr hab. inż. Marcin Kadej (kierownik Pracowni Biologii i Entomologii Sądowej Zakładu Biologii, Ewolucji i Ochrony Bezkręgowców UWr).

Jest to już druga umowa podpisana przez JM Rektora UWr w imieniu PBiES. Pierwszy taki dokument został zatwierdzony 21 listopada 2019 roku i dotyczył transferu wiedzy między PBiES a Zakładem Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Dodane przez: Agata Sałamaj

7 Lut 2020