Ludzie / Nauka / Wydarzenia

Posiedzenie Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Relacja

W minioną sobotę na Uniwersyteckie Wrocławskim odbyło się I Otwarte Posiedzenie Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Krajową Reprezentację Doktorantów we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Dolnośląską Szkołą Wyższą oraz Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Do Oratorium Marianum przybyli przedstawiciele środowiska doktorantów, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz władze uczelni. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w dwóch debatach, dotyczących istotnej tematyki dla środowiska doktorantów.

Pierwszy panel dyskusyjny „Rola otoczenia społeczno-gospodarczego w funkcjonowaniu uczelni i rozwoju nauki” skupiał się m.in. na zagadnieniach związanych z wpływem otoczenia społeczno-gospodarczego na funkcjonowanie uczelni oraz na współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Zostały również omówione kwestie dotyczące doktoratów wdrożeniowych.

Drugi panel dyskusyjny „Szkoły doktorskie – ocena funkcjonowania nowej formy kształcenia doktorantów” skupił się wokół tematyki systemu kształcenia doktorantów i jego najważniejszej zmiany – powstania i funkcjonowania szkół doktorskich.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

2 Mar 2020