Nauka / Wydarzenia

Poznaj tajemnice Uniwersytetu z rektorem Adamem Jezierskim

Aula Leopoldyńska, Oratorium Marianum, Sala Senatu – to tylko niektóre z miejsc, jakie w najbliższą sobotę, 27 stycznia, będzie można zwiedzić razem z rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Adamem Jezierskim. Specjalnie dla gości rektor zagra również wyjątkowy koncert.

Wycieczka jest pierwszą z planowanego cyklu i została zorganizowana w ramach projektu Akademicki Wrocław. Program został przygotowany przez Wrocławskie Centrum Akademickie we współpracy z wrocławskimi uczelniami z okazji 10-lecia Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Cykl pozwoli uczestnikom poznać mało znane zakamarki oraz najwspanialsze miejsca wrocławskich uczelni i instytutów badawczych, uczelniane zbiory, muzea, miejsca rzadko udostępniane zwiedzającym, takie jak pracownie Akademii Sztuk Pięknych, laboratoria Wrocławskiego Parku Technologicznego czy studio nagrań Akademii Teatralnej. Po każdym z tych miejsc zwiedzających oprowadzą gospodarze uczelni, a więc osoby, które znają je najlepiej  i potrafią o nich niebanalnie opowiadać.

Wycieczka, zorganizowana na Uniwersytecie Wrocławskim nosi tytuł „Alma Mater Leopoldina. Wrocławska perła baroku nad Odrą. Dzieje i historia pierwszej wrocławskiej uczelni”. Początek o godzinie 11:00. Zbiórka pod pomnikiem Szermierza.

Obecnie na wycieczkę nie ma już wolnych miejsc. Organizatorzy zapraszają na kolejne wydarzenia w ramach cyklu. Informacje będą dostępne na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

22 Sty 2018