Strona używa plików cookies więcej

Kandydaci / Studenci / Wydarzenia

Znamy terminy matur! A co z rekrutacją?

Dziś na konferencji prasowej Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piątkowskiego dowiedzieliśmy się o decyzji dotyczącej terminów tegorocznych matur dla uczniów liceów i techników. Maturzyści pierwsze egzaminy dojrzałości napiszą 8 czerwca, a ostatnie 29 czerwca. Na tę decyzję czekali zarówno maturzyści, jak i uczelnie. Od terminów matur bowiem zależy tegoroczna rekrutacja na studia.

Pisemne egzaminy maturalne w tym roku będą odbywać się od 8 do 29 czerwca. Jak podał Minister wyników matur możemy natomiast spodziewać się 11 sierpnia.

Centralna Komisja Egzaminacyjna zadecydowała także, że w 2020 roku poprawkowy egzamin dojrzałości w liceach i technikach odbędzie się 8 września. Dotyczy to maturzystów, którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu  w części pisemnej.

W tym roku, decyzją Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nie odbędą się egzaminy maturalne w formie ustnej, odbędą się jedynie egzaminy pisemne.

Uniwersytet Wrocławski dostosuje harmonogram rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 do terminów egzaminów maturalnych oraz do daty wyników tychże egzaminów. Rejestrację w Internetowym Systemie Rekrutacyjnym rozpoczniemy 15 maja. Daty zamknięcia rejestracji w systemie, daty ogłoszenia wyników kolejnych tur rekrutacji, daty składania dokumentów, a także limity dostępnych miejsc wkrótce zostaną opublikowane na stronie rekrutacyjnej www.rekrutacja.uni.wroc.pl (zakładki harmonogram, opłaty, limity, dokumenty dostępne są dopiero po wyborze kierunku).

Jednocześnie przypominamy, że decyzja o odwołaniu egzaminów ustnych nie ma wpływu na rekrutację na UWr. Na naszej uczelni podczas procesu rekrutacyjnego brane są pod uwagę tylko wyniki egzaminów pisemnych – tabelki rekrutacyjne znajdują się na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl po wybraniu kierunku, w zakładce „zasady”.

O rozpoczęciu rekrutacji na Uniwersytecie Wrocławskim pisaliśmy tutaj.

Kandydatów na studia zachęcamy do kontaktu w sprawie rekrutacji z naszym Działem Nauczania (tel. 71 375 22 37, e-mail: rekrutacja@uwr.edu.pl) oraz przez media społecznościowe Uniwersytetu Wrocławskiego – zachęcamy do śledzenia instastories na instagramie uniwersytet_wroclawski, postów na fb/uniwroc oraz snapów na naszym snapchacie uniwroc.

Więcej informacji o harmonogramie matur przeczytacie tutaj.

Dodane przez: Agata Sałamaj

24 kw. 2020

ostatnia modyfikacja: 6 maja 2020