Nauka / Wydarzenia

Prawo UWr trzecie w rankingu wydziałów prawa „Dziennika Gazety Prawnej”

„Dziennik Gazeta Prawna” opublikował XII edycję rankingu oceniającego wydziały prawnicze w całej Polce. Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr w tym roku zdobył trzecie miejsce. O włos – różnicą 0,45 punktu – wyprzedził nas Uniwersytet Warszawski, a pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński. W kategorii „kadra” nasz wydział oceniono najlepiej w całej Polsce.

W rankingu brano pod uwagę jakość i warunki kształcenia, kadrę, wymogi stawiane studentom, jakość absolwentów oraz zdawalność na aplikacje prawnicze. Maksymalnie można było uzyskać 119,5 punktu. WPAiE UWr otrzymało 103,5 punktu; w poszczególnych kategoriach wydział oceniono następująco: kadra – 37,5 pkt., jakość i siła kształcenia – 42 pkt., wymogi i jakość absolwentów – 17,5 pkt., zdawanie studentów na aplikację – 6,5 pkt.

To już kolejny rok, kiedy wydział trafia na podium – tak było także w 2017, 2013 i 2012 r. Trochę gorzej, bo na czwartym miejscu, wydział znalazł się w latach 2014–2016. Wyjątkowo ważne kryterium, jakim jest kadra, w tym roku oceniono najlepiej w całej Polsce. Brano w tej kategorii pod uwagę m. in. liczbę studentów przypadającą na jednego pracownika, liczbę profesorów i doktorów habilitowanych, ale także liczbę wyjazdów zagranicznych, publikacji naukowych i otrzymanych grantów badawczych. Jest to wyraźny sygnał dla studentów i kandydatów, którzy mogą być pewni, że tutaj uczyć będą ich najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie.

Dziekan WPAiE, prof. Karol Kiczka, mówi, że „wysoki wynik w rankingu jest odzwierciedleniem starań wszystkich pracowników wydziału, który nieustannie dbają o utrzymanie wysokiej pozycji, poszerzają ofertę dla studentów, rozwijają studia anglojęzyczne. W tym roku po raz drugi rekrutujemy na kryminologię, jest to kierunek, który cieszy się niezwykłą popularnością wśród kandydatów. Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych w ostatniej parametryzacji wysoko ocenił nasz wydział, przyznając mu kategorię A. Cieszymy się z uzyskanej pozycji, ale traktujemy ją jako zobowiązanie na przyszłość i zachętę do dalszej pracy”.

Dodane przez: Agata Kreska

14 Cze 2018