Wydarzenia / 4 Grudzień

Prezydent Macedonii na Uniwersytecie Wrocławskim

Ǵorge Iwanow„Mosty przyjaźni i współpracy. Polska – Macedonia” to tytuł wykładu, który wygłosi w Oratorium Marianum Ǵorge Iwanow.

Dr Ǵorge Iwanow jest czwartym prezydentem Macedonii wybranym w demokratycznych wyborach. Został zaprzysiężony w 2009 roku, a następnie, w 2014 roku, ponownie stanął na czele państwa. Iwanow jest również wybitnym naukowcem. Był profesorem na Uniwersytecie Świętych Cyryla i Metodego w Skopje, gdzie kierował Wydziałem Studiów Politycznych i pełnił funkcję prodziekana Wydziału Prawa im. Justyniana Pierwszego. Już jako prezydent wciąż regularnie spotyka się ze studentami i zabiega o wsparcie dla młodych naukowców. Jest zapraszany przez największe i najbardziej prestiżowe uczelnie na świecie. Gościnne wykłady wygłaszał m.in. na Uniwersytecie Yale i Uniwersytecie Harvarda.

Na Uniwersytecie Wrocławskim Ǵorge Iwanow pojawi się we wtorek, 4 grudnia. Jego wykład w Oratorium Marianum rozpocznie się o godz. 13.00.

Dodane przez: Michał Raińczuk

30 Lis 2018