Nauka / Wydarzenia

Prof. Akira Aoki na Uniwersytecie Medycznym

Katedra i Zakład Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Fundusz Scientiae Wratislavenses zapraszają do udziału w wydarzeniach poświęconych periodontologii oraz stomatologii laserowej. Gościem będzie prof. Akira Aoki z Tokyo Medical and Dental University.

Spotkania odbywają się w ramach programu Visiting Professors.

Wykład otwarty, 9 kwietnia, 12.15-13.45

prof. Akira Aoki – Current status of Er:YAG laser in periodontal and peri-implant therapy
miejsce: Sala wykładowa im. E. Biernackiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Pasteura 4 we Wrocławiu

Seminarium, 10 kwietnia, 13.00-14.00

prof. Akira Aoki – The use of laser in the treatment of periodontal diseases
miejsce: sala konferencyjna Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ul. Krakowska 26.
zapisy na seminarium: kgl@periocare.pl

Prof. Akira Aoki jest lekarzem naukowcem, pracującym w Zakładzie Periodontologii Wydziału Stomatologicznego Tokyo Medical and Dental University. Jest jednym z najbardziej cenionych na świecie specjalistów z dziedziny periodontologii laserowej, i pionierem w zakresie badań dotyczących wykorzystania stomatologii laserowej w leczeniu zapalenia przyzębia. Badania własne profesora oraz grupy z Tokyo Medical and Dental University opublikowano w licznych czasopismach i książkach. Beneficjent wielu nagród naukowych (m.in. Japońskiego Stowarzyszenia Stomatologii Laserowej, Second prize of best research przyznanej na XIV Kongresie Światowej Federacji Stomatologii Laserowej w 2014 r. czy 13th Scientific Award przyznane przez Japońskie Stowarzyszenie Periodontologii w 2013 r.).

Profesor jest członkiem Japońskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, w którym przewodzi pracą kilku komisji. Jest członkiem Japońskiej Akademii Nauk w dziedzinie stomatologii laserowej, jak również członkiem zarządu Światowej Federacji Stomatologii Laserowej (WFLD).

Profesor Akira Aoki tylko w samym 2017 roku dzielił się swoją wiedzą z Amerykańską Akademią Periodontologiczną w Bostonie, brał udział w tematycznych konferencjach w Gyeongju w Korei, Pekinie w Chinach, Arizonie w USA, San Francisco w USA, jak i licznych tego rodzaju wydarzeniach w Japonii.

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wraz z Tokyo Medical and Dental University łączy list intencyjny, podpisany w 2017 r.

Wizyta realizowana jest w ramach programu Visiting Professors, Fundusz Scientiae Wratislavienses, finansowanego ze środków Miasta Wrocław.

Dodane przez: Michał Raińczuk

29 Mar 2018