Nauka / Wydarzenia

Prof. Giulia Lasagni na UWr

W imieniu Inkubatora Doskonałości Naukowej – Digital Justice dr Karolina Kremens zaprasza na pierwsze wykłady organizowanego przez Inkubator cyklu Digital Justice Seminar Series. Na zaproszenie Inkubatora w przyszłym tygodniu na wydziale gościć będzie prof. Giulia Lasagni z Uniwersytetu w Bolonii (Włochy).

Prof. Lasagni jest specjalistką z europejskiego prawa i procesu karnego i od wielu lat prowadzimy z nią bliską współpracę – jest m.in. jedną z liderek unijnego grantu CrossJustice, w którym pracownicy Inkubatora i Katedry Postępowania Karnego biorą udział. Prof. Lasagni wygłosi podczas swojego pobytu dwa wykłady na temat dopuszczalności dowodów elektronicznych w UE oraz wyzwań stojących przed wykorzystaniem sztucznej inteligencji dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Oba wykłady dostępne będą zarówno na miejscu na wydziale (sala 418A) w reżimie sanitarnym jak i będą dostępne online na platformie Teams.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzeń na fb:

19 stycznia

20 stycznia

Uwaga: linki do Teams podamy po wysłaniu prośby na maila digital.justice@uwr.edu.pl

Media społecznościowe Inkubatora Digital Justice: Facebook: (@DigitalJusticeUWr) i Twitter (@DigitJustUWr).

Prof. Lasagni

Giulia Lasagni is Junior Assistant Professor in criminal procedure at the University of Bologna.She has worked in the legal department of the Single Supervisory Mechanism (SSM) of the European Central Bank and at the European Anti-Fraud Office (OLAF).She was a Post-doc Researcher at the University of Luxembourg and a Visiting Researcher at the University of Chapel Hill (North Carolina).She is part of European research projects (DG JUST, DG HOME, Hercule) in the field of criminal justice and new technologies.She is author of the monograph „Banking Supervision and Criminal Investigation. Comparing the EU and US Experiences” (Springer/Giappichelli, 2019).

Dodane przez: Agata Mitek

12 sty 2022