Ludzie / Nauka / Wydarzenia

Prof. Pasquale Tridico na UWr

Profesor Pasquale Tridico z Uniwersytetu Roma Tre w Rzymie gościł w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego i na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w ramach programu Visiting Professors. Program organizuje Fundusz Scientiae Wratislavienses finanowany ze środków Gminy Wrocław.

Profesor Pasquale Tridico jest ekonomistą, specjalistą w zakresie polityki ekonomicznej, ze szczególnym naciskiem na ekonomikę rynku pracy. Wśród jego obszarów badawczych znajdują się również takie problemy, jak m.in.: nierówności w kapitalizmie finansowym, ekonomika transformacji systemowej, ekonomika integracji europejskiej, państwo dobrobytu, wzrost gospodarczy i ekonomia instytucjonalna. Jest autorem wielu uznanych na świecie publikacji naukowych, wśród których wymienić można m.in. jego ostatnią monografię Inequality in Financial Capitalism wydaną w 2017 r. przez wydawnictwo Routledge.

Profesor Tridico na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu wygłosił wykłady:

„Inequality in financial capitalism”
„Research methods in economic sciences and possibilities of publishing in the international journals”
„Economic growth and welfare state in te EU”
„The future of European integration in the context of Brexit”
„The future of Euro and Eurozone beyond Austerity a comparison with USA and Japan”

Dodane przez: Agata Sałamaj

25 Paź 2018