Wydarzenia / 13 Grudzień

Profesor Miodek w Cafe Równik

Co łączy opowieść o nazwach śląskich miast z kawiarnianą atmosferą? Odpowiedzią jest spotkanie językowe z profesorem Janem Miodkiem w Cafe Równik.

Dla kelnerów i całej ekipy Cafe Równik będzie to ważny sprawdzian ze względu na ogromne zainteresowanie – udział w wydarzeniu zadeklarowało aż kilkuset chętnych. W związku z tym w kawiarni wykładu wysłucha około pięćdziesięciu pierwszych osób, które zapisały na wydarzenie. Natomiast pozostali zainteresowani będą śledzić relację na żywo w pobliskiej szkole animacji SKiBA przy ulicy Niemcewicza, gdzie będzie również okazja do delektowania się Równikowymi pysznościami.

Wykład otwarty „Jak polskie nazwy wracały na drogowskazy śląskich miast w 1945 roku” odbędzie się w czwartek 13 grudnia w godzinach 18.00-20.00. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Otwarcie Cafe Równik
Prof. Jan Miodek podczas otwarcia Cafe Równik /Fot. Dominika Hull/UWr/CC BY 2.0

Cafe Równik to nie jest zwyczajne miejsce, w którym można miło spędzić czas, pijąc kawę, herbatę i jedząc ciasto – to przede wszystkim inicjatywa aktywizująca zawodowo osoby niepełnosprawne z zaburzeniami autystycznymi i upośledzeniem umysłowym. Dla nich praca kelnera to nowa forma terapii.

Dodane przez: Aleksandra Draus

11 Gru 2018