Doktoranci / Ludzie / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Profesor Rinus Penninx na UWr

W dniach 15-16 maja 2019 r. gościem Wydziału Nauk Społecznych będzie profesor Rinus Penninx – twórca Instytutu Badań Etnicznych i Migracyjnych w Amsterdamie (UvA). W latach 1999-2009 był koordynatorem finansowanej przez Komisję Europejską sieci doskonałości IMISCOE (International Migration, Integration and Social Cohesion in Europe), a także koordynatorem globalnej sieci migracyjnej International Metropolis. Prof. Penninx wielu publikacji o zasięgu międzynarodowym, dotyczących migracji międzynarodowej, polityk migracyjnych, integracji migrantów, relacji międzygrupowych.

W ostatnich latach badania prof. Penninxa dotyczą organizacji imigranckich, polityk integracyjnych na poziomie europejskim i poziomie miast.

Plan spotkań z prof, Penninxem na Wydziale Nauk Społecznych w załączniku.

Dodane przez: Agata Sałamaj

7 maja 2019