Strona używa plików cookies więcej

List intencyjny w piątek w Gorzowie podpisali: marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki oraz prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Iwona Bartoszewicz.

Województwo lubuskie, Gorzów Wielkopolski i Uniwersytet Wrocławski będą wspólnie współpracować w zakresie wszechstronnej promocji i prezentacji wyników badań oraz wiedzy o historii odkryć paleontologicznych na ziemi gorzowskiej, ze szczególnym uwzględnieniem odkrycia nosorożca Stephanorhinus kirchbegensis.

Zgodnie z postanowieniami listu w planach jest przygotowanie koncepcji centrum naukowo-dydaktycznego pod nazwą Park Kenozoiczny. Będzie on szansą na przyciągnięcie do Gorzowa turystów z całego świata.

Po części oficjalnej, w sobotę i niedzielę trwał Piknik naukowy. Starsi miłośnicy nauki mieli szansę wziąć udział w wykładach, a ci młodsi mogli m.in. samodzielnie stworzyć gipsową figurkę nosorożca, spróbować swoich sił przy wybieraniu osadów jaskiniowych i wziąć udział w konkursach plastycznych.