Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022
Program jest realizowany przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”, Oś priorytetowa nr 3 „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym”.
Okres realizacji projektu: – 01.10.2018- 30.09.2022
Wartość projektu: 39 514 663,10 zł
Wsparciem w ramach podnoszenia kompetencji oraz programu stażowego objętych zostanie 1 700 studentek i studentów oraz 14 doktorantów.
Grupą docelową projektu są studenci studiów stacjonarnych I, II i III stopnia z 10 Wydziałów Uniwersytetu Wrocławskiego: Chemii, Filologiczny, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Fizyki i Astronomii, Matematyki i Informatyki, Nauk Biologicznych, Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Biotechnologii, Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska, Prawa, Administracji i Ekonomii.
Zadania realizowane w ramach projektu:
1. Programy kształcenia
Zadanie ma na celu podnoszenie jakości kształcenia, w tym opartego na współpracy z pracodawcami oraz dostosowanie programów do wymogów rynku pracy.
2. Podnoszenie kompetencji
W ramach tego zadania prowadzone będą działania związane są z podnoszeniem kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym (studentów) oraz w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju.
3. Programy stażowe
Zadanie obejmuje realizację wysokiej jakości programów staży krajowych u pracodawców dla studentów ostatnich czterech semestrów kształcenia na studiach stacjonarnych.
4. Usługi wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy
Zadanie obejmuje wsparcie wykorzystania informacji z rynku pracy do projektowania kształcenia dopasowanego do potrzeb otoczenia społeczno gospodarczych w regionie.
5. Studia doktoranckie
Zadanie obejmuje realizację wysokiej jakości programów studiów doktoranckich – Studia Doktoranckie Nauk Prawnych na WPAiE.
6. Zarządzanie Uczelnią – kompetencje kadr
Zadanie obejmuje realizację działań podnoszących kompetencje dydaktyczne kadr uczelni w zakresie umiejętności dydaktycznych oraz podnoszących kompetencje zarządcze kadr kierowniczych i administracyjnych uczelni, przyczyniających się do usprawnienia procesów zarządczych i poprawy funkcjonowania uczelni, w tym w zakresie jakości kształcenia.
7. Zarządzanie Uczelnią – wsparcie procesu zarządzania
Zadanie obejmuje wsparcie informatycznych narzędzi zarządzania uczelnią, tworzenie otwartych zasobów edukacyjnych i zarządzanie informacją w celu doskonalenia jakości kształcenia.
Głównym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia na studiach, w tym doktoranckich i dostosowanie kształcenia do potrzeb gospodarki i rynku pracy poprzez zwiększenie praktycznego wymiaru nauczania poprzez włączanie pracodawców w proces dydaktyczny, angażowanie wybitnych ekspertów zagranicznych do prowadzenia zajęć, organizację staży i aktywności (m.in. warsztatów) rozwijających kompetencje miękkie i zawodowe, aby zwiększać szanse absolwentów na rynku pracy. Podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej w celu wykorzystania zdobytych umiejętności w procesie nauczania i w efekcie podnoszenia jakości kształcenia. Podniesienie kompetencji kadry zarządczej i administracyjnej na rzecz efektywnego i sprawnego zarządzania uczelnią, w tym jakością kształcenia. Wsparcie procesu zarządzania uczelnią poprzez wdrożenie nowoczesnych narzędzi usprawniających obieg dokumentacji i procesy zarządcze oraz większą informatyzację procesów zachodzących na uczelni.
Zadania nr 1,2,3,4 kierowane są do studentów Uczelni
Zadanie nr 5 kierowane jest do doktorantów Nauk Prawnych na WPAiE
Zadanie nr 6 kierowane jest do kadry dydaktycznej
Zadanie nr 7 kierowane jest do kadry zarządczej i administracyjnej
Biuro Obsługi Projektów UWr
ul. Kręta 1, 50-237 Wrocław
tel. +48 71 324 60 25