Strona używa plików cookies więcej

Dodawanie wpisów na stronę

 1. Zaloguj się na stronie internetowej (prawa górna część witryny, pole ZALOGUJ)
 2. Po zalogowaniu w prawej górnej części witryny pojawią się twoje imię i nazwisko – kliknij w nie, żeby rozwinąć dostępne dla Ciebie opcje, a następnie wybierz zakładkę EDYTUJ PORTAL

 1. W menu głównym (po lewej stronie) wejdź w zakładkę WPISY i wybierz opcję DODAJ NOWY
 2. Wypełnij pole TYTUŁ
 3. Wprowadź/wklej treść swojego wpisu (główne pole tekstowe, zaraz pod paskiem edycji)
 4. Jeżeli chcesz, żeby tekst miał wyróżniony lead (dotyczy przede wszystkim artykułów), zaznacz kursorem początkowy fragment tekstu, kliknij w FORMATY na pasku edycji i wybierz LID
 5. Jeżeli chcesz, żeby tekst miał widoczną na liście eksponowanych artykułów zajawkę o określonej długości, wpisz/wklej jej treść w polu ZAJAWKA (na dole strony). UWAGA! Nie korzystaj jednocześnie z formatowanego leadu i zajawki – wybierz jedno, odpowiednie rozwiązanie (np. lead w przypadku artykułu, zajawka w przypadku ogłoszenia)

 1. Jeżeli chcesz dodać zdjęcie/ilustrację (zdjęcia/ilustracje) do tekstu, kliknij w pole DODAJ MEDIUM (nad paskiem edycji), a następnie wybierz zdjęcie/ilustrację z biblioteki mediów i/lub dodaj nowe zdjęcie/ilustrację (pole DODAJ PLIKI). Uwaga! Pamiętaj o prawidłowym opisie dodawanego przez siebie zdjęcia/ilustracji (źródło, autor, tytuł – szczegóły w osobnej instrukcji, którą znajdziesz tutaj)
 2. Jeżeli chcesz dodać do tekstu osobną galerię zdjęć (będzie wyświetlała się pod tekstem), skorzystaj z pola GALERIA STRONY/DODAJ DO GALERII
 3. Jeżeli chcesz dodać do wpisu związane z nim linki, skorzystaj z sekcji PRZYDATNE LINKI KONTEKSTOWE/DODAJ LINK (pamiętaj o prawidłowych opisach, które będą wyświetlać się na stronie)
 4. Jeżeli chcesz dodać do wpisu załączniki (np. wzory bezpośrednio związanych z wpisem dokumentów), skorzystaj z sekcji GRUPY ZAŁĄCZNIKÓW/DODAJ GRUPĘ ZAŁĄCZNIKÓW (pamiętaj o wpisaniu tytułu grupy – np. Załączniki albo Więcej informacji – i prawidłowych opisach załączników, które będą wyświetlały się na stronie)

 1. W polu KATEGORIE (po prawej stronie) wybierz i zaznacz pasujące do wpisu kategorie (np. zapowiedź konferencji naukowej można przypisać jednocześnie do NAUKA, KONFERENCJE, WYDARZENIA)
 2. W polu TAGI wpisz kluczowe dla wpisu 3-4 oddzielone przecinkami słowa-hasła (np. jeśli tekst traktuje o języku polskim: polszczyzna, język), a następnie kliknij DODAJ
 3. W polu WYBÓR GRUPY – obowiązkowo – wybierz jedną z grup pasujących do treści wpisu i/lub działu, w którym pracujesz
 4. Jeżeli chcesz dodać zdjęcie/ilustrację, która będzie widoczna na samej górze wpisu oraz – wykadrowana – na liście eksponowanych artykułów, kliknij w pole USTAW OBRAZEK WYRÓŻNIAJĄCY (na samym dole po prawej) i wybierz zdjęcie z biblioteki lub dodaj nowe (jak w przypadku dodawania nowych zdjęć)
 5. Jeżeli wpis jest obszerny i/lub składa się z kilku części, możesz podzielić go śródtytułami i wprowadzić ułatwiający nawigację po tekście spis treści. Żeby to zrobić, wprowadź śródtytuły, zaznacz je kursorem, na pasku edycji znajdź FORMATY i zaznacz ŚRÓDTYTUŁ 1 (lub ŚRÓDTYTUŁ 2, jeśli nie chcesz tworzyć spisu treści), a następnie w polu OPCJE STRON (w kolumnie po prawej stronie) zaznacz WYŚWIETLANIE SPISU TREŚCI (wygeneruje się automatycznie na bazie śródtytułów)

 1. Jeśli chcesz zapisać wpis w trakcie pracy nad nim, kliknij w ikonę ZAPISZ SZKIC (znajdziesz ją po prawej stronie)
 2. Po zakończeniu pracy, kiedy tekst i zdjęcia są już gotowe do zamieszczenia na stronie, kliknij w ikonę ZAPISZ DO PRZEGLĄDU (znajdziesz ją po prawej stronie). Wtedy tekst trafi do moderacji i w ciągu 24 godzin zostanie opublikowany (w sytuacjach awaryjnych prosimy o kontakt telefoniczny z Zespołem ds. Promocji: +48 71 375 25 54)

UWAGI DODATKOWE

 • WSZYSTKIE numery telefonów we wpisach zapisujemy według wzoru: +48 71 XXX XX XX
 • Adresy stron wymienianych we wpisie linkujemy „na słowach”, a nie w formie odrębnych adresów, czyli np.:

Prawidłowe linki znajdziecie na stronie Uniwersytetu WrocławskiegoDOBRZE

Prawidłowe linki znajdziecie tutaj: https://uni.wroc.pl/ – ŹLE