Przed nami Noc Biologów 2019

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w laboratoriach biologów, kiedy wszyscy śpią? Przyjdź na Noc Biologów 2019. Dzieci, młodzież i dorośli – każdy znajdzie coś dla siebie wśród atrakcji przygotowanych przez Wydział Nauk Biologicznych UWr. Do zobaczenia w piątek 11 stycznia!

Noc Biologów to ogólnopolska akcja promująca wiedzę biologiczną w popularnonaukowej formie. To wyjątkowa okazja do przyjrzenia się bliżej nauce, instytucjom i badaczom zajmujących się na co dzień problematyką przyrodniczą. Na Nocy Biologów możesz się spodziewać takich tematów, jak botanika, zoologia, mikrobiologia, genetyka, biologia eksperymentalna i fizjologia. W tym roku Wydział Nauk Biologicznych UWr przygotował aż 90 atrakcji – w tym warsztaty, pokazy, konkursy, gry, zajęcia laboratoryjne, dyskusje, wycieczki, a nawet… degustacje. Zobacz pełny program wydarzeń.

Noc Biologów odbędzie się w godzinach 15.00-23.00 w 4 lokalizacjach: Instytut Biologii Eksperymentalnej (ul. Kanonia 6/8), Instytut Biologii Środowiskowej (ul. H. Sienkiewicza 21), Instytut Genetyki i Mikrobiologii (ul. S. Przybyszewskiego 63/77) oraz Katedra Biologii Człowieka (ul. Kuźnicza 35).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tajemniczym światem biologii, zarówno młodych przyrodników, jak i tych nieco dojrzalszych, indywidualnie oraz w zorganizowanych grupach. Nie może Cię zabraknąć! Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy.

Dodane przez: Aleksandra Draus

4 Sty 2019