Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Przyjdź na Dzień Pszczoły

Jak co roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na Dzień Pszczoły.  W programie m.in. opowieści o pszczołowatych oraz kiermasze i gra terenowa z pszczołą w roli głównej. Początek wydarzenia w niedzielę 5 sierpnia o godz. 10.00.

– Chcemy pokazać, jak wiele zawdzięczamy tym owadom. W naszej szerokości geograficznej aż 85% roślin uprawnych jest owadopylna. Gdyby nie pszczoły rośliny te przestałyby się rozmnażać. Musielibyśmy pożegnać się m.in. z jabłkami, czereśniami, porzeczkami i dyniami. Tymczasem pszczoły są w niebezpieczeństwie. Na ok. 470 gatunków tych owadów w Polsce aż 222 zagrożone są wyginięciem – podkreślają organizatorzy.

Wielki Dzień Pszczół ma uświadomić ludziom, jak można pomóc pszczołom. W tym celu Ogród Botaniczny organizuje grę terenową z pszczołą w roli głównej, warsztaty budowania domków dla owadów oraz pokaz wycinania kłody bartnej.

Znawcy tematu opowiedzą o tym, jak przebiega proces zapylania, czym różni się trzmiel od pszczoły miodnej, jakie są przyczyny ginięcia pszczół, jak pomóc zapylaczom, jakie właściwości mają różne miody i o wielu innych tajemnicach pszczołowatych.

Dodatkowo będzie można zobaczyć różne typy uli, miniuli, posłuchać opowieści o pszczołowatych i roślinach miododajnych, wybrać się na kiermasz z miodami i zdrową żywnością oraz z cudnymi kwiatami przeniesionymi na jedwab naturalny. Artystycznie będzie można spełnić się na rozmaitych warsztatach – z użyciem plasteliny, farb, filcu, wełny i wosku. Dla dzieci przygotowany został konkurs plenerowy z atrakcyjnymi nagrodami, a na dorosłych czeka krzyżówka dla ambitnych – i nagrody.

Zapraszamy!

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

23 Lip 2018

ostatnia modyfikacja: 9 Sie 2018