Psycholog na UWr – dla studentów i doktorantów bezpłatnie

Jeśli jesteś studentem/studentką albo doktorantem/doktorantką Uniwersytetu Wrocławskiego i czujesz, że potrzebujesz wsparcia psychologicznego, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologa w naszej uniwersyteckiej poradni psychologicznej! Pytacie nas, czy problem, z którym się mierzycie musi być związany ze studiowaniem – otóż nie. Możesz zgłosić się do poradni również z innymi problemami. Poradnia skierowana jest dla studentów i doktorantów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, ale nie tylko. Również dla wszystkich innych osób z UWr będących w kryzysie psychicznym.

Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, a pandemia sprawiła, że ciężko jest niektórym z Was przetrwać ciągłe zamartwianie się o swój stan zdrowia, niektórzy z Was zmagają się z kryzysem, gdy muszą spędzać długie godziny przed komputerem podczas zajęć zdalnych, czasem jesteście na kwarantannie i izolacji, a bywa że dochodzą do tego różne inne problemy. Nie czekajcie, a porozmawiajcie z kimś kto profesjonalnie Wam doradzi.

Wsparcie w poradni psychologicznej UWr jest realizowane w formie indywidualnych konsultacji, na które obowiązuje rejestracja. Aby się zarejestrować, wyślij maila z domeny @uwr.edu.pl na adres: alina.czapiga@uwr.edu.pl.

Zgłoś się, jeśli:

• jest Ci trudno poradzić sobie z obowiązkami studenta
  • przeżywasz rozłąkę z domem
  • nie radzisz sobie ze stresem
  • czujesz się przeciążony problemami rodzinnymi lub z rówieśnikami
  • obawiasz się nowego środowiska
  • przeżywasz stany niepokoju lub lęku
  • chcesz pomocy lub rady w planowaniu rozwoju osobistego

Specjaliści z Poradni przeanalizują z Tobą problem, pomogą go nazwać i zaplanują pracę nad problemem.

Szczegółowe informacje dotyczące Poradni Psychologicznej znajdują się w Regulaminie udzielania wsparcia niematerialnego dla osób z niepełnosprawnością w Uniwersytecie Wrocławskim.

Zobaczcie i posłuchajcie co o wsparciu psychologicznym na UWr opowiada docent dr Alina Czapiga:

Dodane przez: Agata Mitek

10 sty 2022