Strona używa plików cookies więcej

Doktoranci / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Psychologiczne aspekty mistrzostwa sportowego

Dlaczego współczesny sport potrzebuje psychologii? O psychologii i sporcie już w najbliższy wtorek 19 marca opowie prof. Jan Blecharz oraz Renata Mauer-Różańska.

Jan Blecharz jest psychologiem polskiej ekipy na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville i Salt Lake City oraz narodowej kadry w skokach narciarskich, a na co dzień pracuje na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie. Podczas spotkania odniesie się m.in. do historii psychologii sportu oraz głównych celach, zadaniach tej dziedziny oraz własnych doświadczeniach jako teoretyk i praktyk.

Profesorowi będzie towarzyszyć jego wieloletnia współpracowniczka – dwukrotna mistrzyni olimpijska i trzykrotna medalistka mistrzostw świata – Renata Mauer-Różańska. Spotkanie poprowadzi dr Kamila Madeja-Bień z Zakładu Psychologii Rozwoju IPs UWr.

Organizatorem jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie odbędzie się we wtorek 19 marca o godzinie 17.00 w Aula IPs UWr. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny. Szczegóły na stronie wydarzenia.

Zdjęcie: Pixabay/CC0

Dodane przez: Aleksandra Draus

13 Mar 2019

ostatnia modyfikacja: 20 Mar 2019