Psycholożka z UWr o przemocy seksualnej wobec dzieci

Na Uniwersytecie Wrocławskim pracuje wiele świetnych naukowców i naukowczyń. Prowadzą badania, odkrywają, zgłębiają wiedzę, walczą o granty, ale też edukują – i to nie tylko studentów i studentki. W przeciągu ostatniego roku w mediach jako osoby eksperckie wypowiedziało się ponad dwieście osób z uczelni. Mówiły nie tylko o swoich badaniach, ale także komentowały rzeczywistość, wyjaśniały zawiłości bieżących spraw, zabierały głos w ważnych kwestiach.

Jedną z takich osób jest dr Agnieszka Widera-Wysoczańska z Instytutu Psychologii UWr. Udzieliła ona obszernego wywiadu, który ukazał się w weekendowym wydaniu portalu gazeta.pl. Dr Agnieszka Widera-Wysoczańska mówiła o różnicach systemowych pomiędzy Polską a krajami Europy Zachodniej w sprawach dotyczących molestowania seksualnego dzieci. Jest to temat o tyle ważny, że dotyczy najsłabszych i najbardziej bezbronnych członków naszego społeczeństwa. Tych, których my – dorośli – powinniśmy chronić najbardziej i dołożyć największych starań, by nie pogłębiać traumy i nie przysparzać większych cierpień. Niestety, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wywiad można przeczytać na stronie internetowej gazeta.pl.

Dodane przez: Agata Kreska

27 lip 2022