Strona używa plików cookies więcej

Nauka / Wydarzenia / 7 maj

Quo vadis oeconomia?

grafika promująca wydarzenie

Instytut Nauk Ekonomicznych serdecznie zaprasza na 20-lecie kierunku ekonomia na Uniwersytecie Wrocławskim. Z tej okazji w piątek 7 maja 2021 odbędzie się konferencja online pt. „Quo vadis oeconomia?”.

Wydarzenie to będzie okazją nie tylko do wspomnień i świętowania jubileuszu. Pragniemy również podjąć dyskusję nad przyszłością i pożądanymi kierunkami rozwoju ekonomii jako dyscypliny naukowej w kontekście obecnej reformy szkolnictwa wyższego w Polsce. Jesteśmy przekonani, iż szeroka problematyka tego spotkania pozwoli na zaprezentowanie podjętej tematyki z różnych perspektyw badawczych.

W ramach konferencji przewidziano cztery panele, podczas których wystąpią wybitni specjaliści – przedstawiciele środowiska naukowego oraz praktycy. Wśród potencjalnych zagadnień dyskusyjnych znajdą się problemy podnoszenia jakości kształcenia, zwiększania atrakcyjności oferty dydaktycznej, podnoszenia poziomu badań naukowych oraz rozwoju kadry naukowo-dydaktycznej, poprawa warunków kształcenia i prowadzenia badań m.in. poprzez rozwój relacji z otoczeniem wzmacniających pozycję absolwentów na rynku pracy.

Sprawdź program konferencji

Przejdź do wydarzenia (MS Teams)

W razie pytań prosimy o kontakt z dr Alicją Sielską: alicja.sielska@uwr.edu.pl.

Dodane przez: Aleksandra Draus

27 kw. 2021

ostatnia modyfikacja: 5 maja 2021