Za nami pierwsze dwa tygodnie rekrutacji na Uniwersytet Wrocławski. 1 czerwca uruchomiliśmy Internetowy System Rejestracji Kandydatów www.irka.uni.wroc.pl i kandydaci i kandydatki rozpoczęli wybieranie kierunków spośród prawie 100 dostępnych kierunków przyrodniczych, filologicznych, prawnych i społecznych, humanistycznych licencjackich, magisterskich, doktoranckich oraz podyplomowych. Na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie rejestracja potrwa już tylko do 8 lipca! Od wyników matur, które są 5 lipca jest już niewiele czasu do końca rejestracji – nie czekajcie więc, zapiszcie się już dziś!

Co jakiś czas w naszych mediach społecznościowych możecie znaleźć statystyki z IRK z liczbami rejestracji na poszczególne kierunki – zaglądajcie więc na naszego facebooka i instagrama!  Dzięki tym statystykom dowiecie się, jak wiele osób zapisało się na kierunek, na który wy również się rekrutujecie, a jeśli dużo, to czy nie warto dobrać jeszcze innych, mniej obleganych kierunków. Dziś chcemy zrobić podsumowanie pierwszych dwóch tygodni.

Otóż mamy już prawie 10 tysięcy rejestracji i 5500 tysiąca zarejestrowanych kandydatów i kandydatek na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie, co oznacza, że statystycznie zapisujecie się na dwa kierunki na UWr. Czy dwa wystarczą? Zostawiamy to Waszej ocenie.

Najbardziej popularnym kierunkiem* pod względem zapisanych kandydatów i kandydatek na dzisiaj, czyli 15 czerwca, jest psychologia (1107), później prawo (711), komunikacja wizerunkowa (512), dziennikarstwo i komunikacja społeczna (399), ekonomia (340), anglistyka (300), koreanistyka (246), filologia hiszpańska (225), genetyka i biologia eksperymentalna (201), chemia i toksykologia sądowa (200), biotechnologia (174), informatyka (172), kultura i praktyka tekstu, twórcze pisanie i edytorstwo (167), socjologia (166), administracja (155), pedagogika (152), kryminologia (143).

Natomiast jeśli chodzi o liczbę osób na miejsce na pierwszym miejscu jest koreanistyka – 15 osób na miejsce, psychologia (11), komunikacja wizerunkowa (6,4), dziennikarstwo i komunikacja społeczna (5), italianistyka (4,8), chemia i toksykologia sądowa (4,1), filologia hiszpańska (4,1), anglistyka (3,7), prawo (3,5), sinologia (3,5), genetyka i biologia eksperymentalna (3,35).

Kierunki, zasady rekrutacji, limity, dokumenty, opłaty za studia niestacjonarne i po angielsku, harmonogramy, miejsca składania dokumentów znajdziecie w naszym serwisie rekrutacyjnym www.rekrutacja.uni.wroc.pl, a na pytania o rekrutację dostaniecie odpowiedzi w naszym Dziale Nauczania tel. 71 375 22 37 rekrutacja@uwr.edu.pl.

*liczby na dzień 15 czerwca, godz. 9.00.