Strona używa plików cookies więcej

Na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl znajdziecie już harmonogramy rekrutacji! Cóż to takiego ten harmonogram i dlaczego jest tak ważny? Harmonogram rekrutacji to taki „rozkład jazdy”, a dowiecie się z niego, kiedy rozpoczynamy rejestrację w systemie IRKA (www.irka.uni.wroc.pl), kiedy ją kończymy, w harmonogramie przeczytacie, kiedy dowiecie, czy się dostaliście na studia, kiedy kandydaci i kandydatki zakwalifikowani będą składać dokumenty na uczelni, kiedy będzie opublikowana lista kandydatów i kandydatek zakwalifikowanych po drugiej i trzeciej turze rekrutacji, kiedy będą odbywać się rozmowy kwalifikacyjne na kierunkach, na których przewidują to zasady rekrutacji. Warto zapoznać się z harmonogramem, a może nawet zrobić skrin i trzymać go w swojej komórce!

Gdzie dokładnie znaleźć harmonogram rekrutacji?

  1. Wejdź na www.rekrutacja.uni.wroc.pl
  2. Wybierz jakim jesteś kandydatem: czy jesteś obywatelem Polski i chcesz studiować po polsku, czy posiadasz polskie obywatelstwo i chcesz studiować po angielsku, czy nie posiadasz polskiego obywatelstwa ale chcesz studiować po polsku, czy może nie posiadasz polskiego obywatelstwa i chcesz studiować po angielsku?
  3. Wybierz kierunek, który Cię interesuje (to jest bardzo ważne, ponieważ harmonogramy rekrutacji są podpięte pod kierunki! Nie ma jednego harmonogramu wspólnego dla wszystkich kierunków)
  4. Jak już będziesz na swoim kierunku, wybierz zakładkę „harmonogram” i voila!

Przykład harmonogramu studiów dla kierunku administracja I stopnia (stacjonarne)

Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą i chcesz wziąć udział w rekrutacji na Uniwersytet Wrocławski na studia I stopnia i jednolite magisterskie w formie stacjonarnej (wy je nazywacie często studiami dziennymi – licencjackimi, czyli 3-letnimi, albo jednolitymi magisterskimi, czyli 5- letnimi), to Twoja rejestracja na www.irka.uni.wroc.pl zacznie się 1 czerwca, a zakończy 8 lipca. Jak pewnie wiecie wyniki egzaminów maturalnych będą opublikowane 5 lipca, zatem po wynikach matur zostaną trzy dni na rejestrację. Nasza rada – nie czekajcie z rejestracją w IRK do wyników matury! Nie warto tak ważnych decyzji życiowych podejmować na ostatnią chwilę. Oczywiście, jeśli nie zdasz matury (nie życzymy Ci tego!) będziesz mógł się wypisać z rekrutacji, albo po prostu nie wnieść opłaty rekrutacyjnej (opłatę trzeba wnieść do ostatniego dnia trwania rejestracji w systemie IRKA, czyli na studia I stopnia stacjonarne i jednolite magisterskie stacjonarne do 8 lipca – do tego dnia pieniądze w wysokości 85 zł za jeden kierunek studiów muszą „wyjść” z waszego konta, a nie „dojść” na konto uniwersytetu! To bardzo ważna informacja i często o to pytacie).

To czy dostałeś się na studia, czy jesteś kandydatem zakwalifikowanym na studia I stopnia stacjonarne albo jednolite magisterskie stacjonarne dowiesz się 15 lipca, a dokumenty złożysz w dniach 16, 19, 20, 21 lipca. Jak już złożysz dokumenty to można powiedzieć, że jesteś studentem UWr. Już możesz się tak czuć.

Oczywiście nie na wszystkie formy studiów rejestracja w IRKA zakończy się 8 lipca. Na kierunkach niestacjonarnych (zaocznych i wieczorowych) ta rekrutacja potrwa dłużej – czasem nawet do października, jak na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Jeśli zatem traktujecie kierunki niestacjonarne jako „spadochrony”, kierunki drugiego wyboru, możecie poczekać do wyników rekrutacji na studia stacjonarne z rejestracją w IRKA na kierunki niestacjonarne. Jeśli natomiast od razu chcecie iść na studia niestacjonarne – śmiało, możecie rejestrować się już od 1 czerwca.

UWAGA! WAŻNE!

Zauważyliśmy, że często mylicie Internetowy System Rejestracji Kandydatów www.irka.uni.wroc.pl ze stroną główną www.uni.wroc.pl. Jeśli chcecie zarejestrować się na studia, konto należy założyć w systemie IRK, a nie na stronie głównej Uniwersytetu. Na stronie głównej założycie sobie konto wtedy, gdy będziecie już studentem/studentką uniwroc! (Czego zresztą bardzo Wam życzymy).

To do dzieła – sprawdźcie harmonogram rekrutacji na swoje wymarzone kierunki!

PS. Już wkrótce na naszej stronie znajdziecie także limity miejsc na kierunki. Jeszcze momencik.