Kandydaci / Wydarzenia

Rekrutacja 2022/2023 – ranking po pierwszym dniu rejestracji

Pierwszy dzień rekrutacji na Uniwersytecie Wrocławskim za nami! Do dziś (mamy 2 czerwca), do godziny 12.00 w naszym Internetowym Systemie Rejestracji Kandydatów IRKA (www.irka.uni.wroc.pl) odnotowaliśmy aż 3570 zgłoszeń i 2013 kandydatów i kandydatek! Liderem rankingu popularności kierunków jest na razie psychologia (studia jednolite magisterskie) – na ten kierunek zapisały się 444 osoby. Na drugim miejscu znalazło się prawo (studia jednolite magisterskie) – 289, a na trzecim komunikacja wizerunkowa (studia licencjackie stacjonarne) – 204.

Oto lista rankingowa dwudziestu najpopularniejszych kierunków pod względem liczby rejestracji w IRKA (stan na 2 czerwca, godz.12.00)

1. Psychologia, jednolite magisterskie, 444

2. Prawo, jednolite magisterskie, 289

3. Komunikacja wizerunkowa, 204

4. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, I stopnia stacjonarne, 170

5. Anglistyka, I stopnia stacjonarne, 133

6. Koreanistyka, I stopnia stacjonarne, 98

7. Ekonomia, I stopnia stacjonarne, 88

8. Filologia hiszpańska, I stopnia stacjonarne, 80

9. Kultura i praktyka tekstu, twórcze pisanie i edytorstwo, I stopnia stacjonarne, 79

10. Chemia i toksykologia sądowa, I stopnia stacjonarne, 67

11. Socjologia, I stopnia stacjonarne, 65

12. Filologia polska,  I stopnia stacjonarne, 63

13. Administracja, I stopnia stacjonarne, 59

14. Kryminologia, I stopnia niestacjonarne, 57

15. Genetyka i biologia eksperymentalna, I stopnia stacjonarne, 56

16. Pedagogika, I stopnia stacjonarne, 53

17. Italianistyka, I stopnia stacjonarne, 52

18. Filologia germańska, I stopnia stacjonarne, 50

19. Biotechnologia, I stopnia stacjonarne, 48

20. Filologia francuska, I stopnia stacjonarne, 47

Przypominamy natomiast, że na Uniwersytecie Wrocławskim trwa rekrutacja na 150 kierunków studiów! Zachęcamy do rekrutacji na inne równie świetne kierunki: judaistykę, historię, filozofię, astronomię, archeologię, biologię, europeistykę, filologię indyjską, filologię rosyjską, ukraińską, fizykę, geologię, militarioznawstwo… Jest w czym wybierać, bo na naszej uczelni oferujemy zarówno studia przyrodnicze, ścisłe i techniczne, prawne i społeczne, filologiczne, humanistyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie! Opisy wszystkich kierunków i specjalności, harmonogramy rekrutacji, zasady naboru, opłaty za studia niestacjonarne i limity znajdziecie w naszym serwisie rekrutacyjnym www.rekrutacja.uni.wroc.pl. Kandydatom i kandydatkom na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie przypominamy, że Internetowy System Rejestracji Kandydatów zostanie zamknięty 7 lipca. Zapraszamy!

Dodane przez: Agata Mitek

2 cze 2022