Strona używa plików cookies więcej

Kandydaci / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia

Ruszyła rekrutacja na studia!

15 maja 2020 roku ruszył Internetowy System Rejestracji Kandydatów www.irka.uni.wroc.pl! IRKA zostanie zamknięta 13 sierpnia. W tym okresie kandydaci na studia będą mogli założyć konto w systemie i wybrać kierunki studiów, na które chcą się rekrutować. W ofercie edukacyjnej znajduje się około 90 kierunków studiów I i II stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych, a także kierunki jednolite magisterskie i w języku angielskim. Proponujemy studia prawne i społeczne, humanistyczne, filologiczne, przyrodnicze oraz ścisłe i techniczne. Na większości kierunków dostępne są również specjalności i specjalizacje.

15 maja rozpoczęła się również rekrutacja do Szkoły Doktorskiej! Nowością w stosunku do roku ubiegłego jest rekrutacja na nowy program kształcenia – nauk o bezpieczeństwie.

Na studiach stacjonarnych i jednolitych magisterskich w tegorocznej rekrutacji na kandydatów czeka 6049 miejsc, na studiach I stopnia niestacjonarnych i jednolitych magisterskich wieczorowych 2782 miejsca – razem 8831. Na studiach stacjonarnych II stopnia mamy 4070 miejsc, a zaocznych 1755, łącznie 5825 miejsc. Wszystkich miejsc na studiach I i II stopnia mamy zatem 14 656.

Wobec konieczności uwzględnienia tegorocznych terminów egzaminów maturalnych w decyzjach dotyczących rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 nasza uczelnia stanęła obecnie przed trudnym zadaniem dostosowania trybu i terminów przyjęć na studia do zmienionego terminu organizacji matur. Wiemy już, że matury w tym roku odbędą się w dniach 8-29 czerwca 2020 r, wyniki matur zostaną ogłoszone 11 sierpnia.

Rekrutacja w Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) została uruchomiona 15 maja 2020, system zostanie zamknięty 13 sierpnia. Terminy pozostałych etapów rekrutacji natomiast zostaną opublikowane po ogłoszeniu terminów opublikowania wyników maturalnych w Krajowym Rejestrze Matur.

Harmonogram rekrutacji w roku 2020 będzie jednolity dla maturzystów roku 2020 oraz wcześniejszych lat.

W tegorocznej ofercie rekrutacyjnej nie zabraknie NOWOŚCI:

ADMINISTRATION IN INTERNATIONAL ORGANIZATIONS (ADMINISTRACJA W ORGANIZACJACH MIĘDZYNARODOWYCH), II stopnia stacjonarne (w j. angielskim)

KRYMINOLOGIA PRAWNICZA, II stopnia zaoczne

Zasady rekrutacji, opłaty za studia niestacjonarne i w języku angielskim, wytyczne dotyczące dokumentów, opisy kierunków znajdują się w serwisie rekrutacyjnym uczelni: www.rekrutacja.uni.wroc.pl.
Prosimy także o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi rekrutacji, które znajdują się w Vademecum Kandydata.

Na pytania dotyczące rekrutacji odpowiada Dział Nauczania: rekrutacja@uwr.edu.pl, zachęcamy również do kontaktu poprzez media społecznościowe Uniwersytetu Wrocławskiego: fb/uniwroc, instagram:uniwersytet_wrocławski, snapchat: uniwroc.

Dodane przez: Agata Sałamaj

16 Kwi 2020

ostatnia modyfikacja: 16 maja 2020