Rekrutacja na szkolenia dla absolwentów kierunków przyrodniczych

Do 31 grudnia 2019 trwa rekrutacja na darmowe szkolenia dla absolwentów studiów I oraz II stopnia z obszaru nauk o życiu lub nauk przyrodniczych. Celem projektu jest doskonalenie kompetencji miękkich niezbędnych na obecnym rynku pracy. Szkolenie będą odbywać się od stycznia do marca 2020 roku.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

• szkolenia są darmowe,
  • zapewnione jest wyżywienie dla uczestników: lunch i przerwy kawowe w każdym z pięciu dni zajęć,
  • aby wziąć udział w projekcie, wystarczy podstawowa wiedza mikrobiologiczna,
  • terminy szkoleń: 18.01.2020, 8.02.2020, 15.02.2020, 22.02.2020, 7.03.2020 w godzinach 9.00-18.00,
  • zajęcia będą prowadzone w trzech 10-osobowych grupach.

PROGRAM SZKOLEŃ:

• Projektowanie i planowanie zadań operacyjnych (10 h), m.in. praca z użyciem norm mikrobiologicznych, do wyboru przez uczestników: Jakość wody, Mleko, Chemiczne środki dezynfekcyjne i antyseptyczne, Tworzywa sztuczne, Mikrobiologia żywności i pasz, Jogurt,
  • Raportowanie i archiwizacja wykonanych zadań operacyjnych (3 h), mi.in. przygotowywanie raportów z przeprowadzonych analiz, ocena wizualna próbek, zastosowanie obliczeń matematycznych, właściwa interpretacja wyników,
  • Organizacja eventu (11 h), m.in. tworzenie komitetu naukowego konferencji, wybór prelegentów, opracowanie logo konferencji, tworzenie ofert sponsorskich, planowanie budżetu konferencji,
  • Autoprezentacja – rozmowy kwalifikacyjne (6 h), zajęcia poprowadzone przez trenera-psychologa,
  • Techniki radzenia sobie ze stresem (4 h), zajęcia poprowadzone przez trenera-psychologa,
  • Kreatywność i przedsiębiorczość “miting” z prezentacją projektów grupowych (6 h), mini-konferencja z udziałem zaproszonych gości – przedsiębiorców i pracowników Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Będzie to doskonała okazja do spotkania przyszłego pracodawcy!

Przewiduje się także aktywność kulturalno-rozwojową realizowaną poza UWr, grę miejską z użyciem urządzeń mobilnych na terenie Wrocławia zaprojektowaną specjalnie na potrzeby projektu.

Więcej informacji znajduje się na stronie Instytutu Genetyki i Mikrobiologii UWr.

logo szkolenia miekkie dla biologow

Dodane przez: Agata Kreska

29 Paź 2019