Kandydaci / Studenci / Wydarzenia

Rekrutacja? Zadaj pytanie! (poradnia i live na insta)

Dwa tygodnie do zakończenia roku szkolnego maturzystów i maturzystek, dwadzieścia dni do matury (aaaaa!) oraz trochę ponad miesiąc do rozpoczęcia rekrutacji na #uniwroc! Zegary tyka, stres coraz większy, decyzje wciąż do podjęcia – co tu robić i jak żyć? Robimy wszystko, żeby ułatwić Wam trudne wybory kierunków studiów, staramy się bardzo, żeby IRKA (www.irka.uni.wroc.pl) kojarzyła się Wam tylko dobrze i żeby nie było tajemnic co do zasad rekrutacji, specjalności, rejestracji na studia. Zapraszamy na relacje live o rekrutacji oraz do zadawania pytań w poradni rekrutacyjnej, która jak co roku tak i teraz działa 24/7!

Zrobiliśmy dla Was fajny informator, organizujemy Wirtualne Drzwi Otwarte na wydziałach i w instytutach, pojawialiśmy się w waszych szkołach na specjalnych lekcjach o rekrutacji (oczywiście przez Teamsy czy Zooma), a teraz Agata Sałamaj z Działu ds. Komunikacji, znana studentom i maturzystom jako Pani Snap, nasza agentka specjalna ds. rekrutacji, uruchamia poradnię rekrutacyjną 24/7 na instagramie, gdzie możecie zadawać pytania o rekrutację! Jakie tylko chcecie! Nie ma głupich pytań, czasem bywają ciut śmieszne… Ale na wszystkie możecie oczekiwać odpowiedzi i to całkiem na serio! Pytania zostawiajcie w naklejce na stories, a jeśli chwilowo jej nie ma, piszcie „do szufladki”, czyli w wiadomości prywatnej!

„Czy jeśli nie zdam matury z matematyki, to mogę rekrutować się na kierunek humanistyczny?”, „Czy mogę do akademika zabrać swoją złotą rybkę?”, „Jakie progi punktowe na kosmetologię?”. Możecie pytać dosłownie o wszystko! Bywa śmiesznie, zaskakująco, inspirująco i zawsze kreatywnie. Pytajcie o liczbę osób na miejsce w poprzedniej rekrutacji, o to, jakie kierunki „spadochrony” dobrać do tego jedynego wymarzonego kierunku, pytajcie, jakie przedmioty musicie zdawać, żeby dostać się na prawo, a jakie na ekonomię i właściwie jak to jest, że takie same? Pytajcie o specjalnościach na kierunkach, o to, kiedy się je właściwie wybiera, o wszystkie straszne pola w IRCe – co tam wpisać, po co to wpisywać i czemu nie podawać wyników matury… Właśnie – jak to jest, że rekrutacja na UWr startuje 1 czerwca, kiedy wyniki matury w tym roku są 5 lipca…? Zapytajcie, czy słuchać mamy, wujka, czy może swojego serca podczas podejmowania tej trudnej decyzji o wyborze uczelni i kierunku.

W soboty zaś, o godzinie 13, już od jakiegoś czasu, możecie brać udział w spotkaniach live ze studentami przeróżnych kierunków na UWr ostatnio Daria opowiadała o italianistyce, wcześniej Tatiana o pedagogice, Mateusz o prawie, Dominik o biotechnologii, Alan o anglistyce, Dominik o socjologii, Ola o mikrobiologii, Daria o matematyce, a Monika o filologii polskiej! Wszystkie dotychczasowe rozmowy macie w IGTV u pani.snap a już w tę sobotę będziecie mogli posłuchać o zarządzaniu projektami społecznymi, a za dwa tygodnie o dziedzictwie kultury materialnej! Dzieje się!

TUTAJ ZOBACZYSZ LIVE Z BŁAŻEJEM, STUDENTEM GEOLOGII NA UWR

Jeśli natomiast wolicie tradycyjne formy kontaktu, nie macie instagrama czy facebooka, to oczywiście na posterunku zawsze czuwa nasz Dział Nauczania! Dzwońcie z pytaniami pod numer 71 375 22 37, albo piszcie maile rekrutacja@uwr.edu.pl, ślijcie gołębie pocztowe do gmachu głównego przy placu Uniwersyteckim 1 (no dobra, to może jednak nie).

Zawsze pamiętajcie o dwóch sprawach: serwisie rekrutacyjnym pod adresem www.rekrutacja.uni.wroc.pl – to jest encyklopedia wiedzy o rekrutacji, znajdziecie tam wszystko i jeszcze więcej oraz o tym, że niezmiennie trzymamy za Was kciuki i mamy wielką nadzieję spotkać się z Wami 1 października pod naszym Szermierzem na placu Uniwersyteckim!

Do zobaczenia na UWr!

Dodane przez: Agata Sałamaj