Relacja z turnieju badmintona UWr

1 grudnia 2019 roku w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się Uniwersytecki Turniej Badmintona. Jako impreza cykliczna cieszy się ona dużym zainteresowaniem studentów.

Udział w turnieju wzięli studenci Uniwersytetu Wrocławskiego. Na zapisanych 36 chętnych studentów w niedzielę w hali pojawiło się 28 zawodników i kilkunastu kibiców. Gra toczyła się na 6 boiskach.  Rywalizacja odbywała się systemem grupowym w mikstach. Po rundzie eliminacyjnej, również w systemie grupowym odbył się finał „A” – mecze o miejsce 1-6, oraz finał „B” – mecze o miejsce 7-12. Dwie przegrane drużyny z rundy eliminacyjnej rozegrały mecz o miejsce 13-14. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna w składzie: Joanna Kaczmarek i Jahid Md Fahamid Hasan.

Doszło również do integracji studentów z różnych grup zajęciowych. Cel turnieju został osiągnięty a studenci aktywnie spędzili czas wolny. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody. Po turnieju uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek – pizza smakowała wyśmienicie.

autor tekstu: Rafał Tomczak

zdjęcie z meczu