Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Robisz podcast? Daj się poznać!

Robisz videobloga, a może podcast? Zajmujesz się nauką, życiem studenckim, jesteś fascynatem kolei, żuczków, historii emancypacji a może układasz z lego taśmy produkcyjne? Daj się poznać, pokaż się 28 tysiącom potencjalnych odbiorców.

28453 tyle osób należy obecnie do wspólnoty Uniwersytetu Wrocławskiego – to studenci, doktoranci, naukowcy, pracownicy administracyjni. Potencjalnie 28453 pasji. Pewnie większość z nas zachowuje swoje hobby dla siebie. I słusznie. Ale pewnie wielu chce o swoich pasjach opowiedzieć. I tych chcemy tu pokazywać!

Zachęcamy Was do tego. Zachęcamy, by dzielić się swoimi pasjami. To miejsce – czyli strona główna Uniwersytetu Wrocławskiego, strony wydziałowe i instytutowe to idealne miejsce, by… dać się poznać.

W tej chwili szukamy tych z Was, którzy prowadzą blogi, podcasty i vlogi naukowe. Nie, nie mówcie, że nie macie czasu na takie historie. Najbardziej zajęty człowiek na uczelni – rektor – ma czas. Raz w tygodniu wspólnie z przyjacielem – też historykiem prof Krzysztofem Ruchniewiczem – opowiadają o współczesności, ale ze swojej naukowej perspektywy historyków. Potem swoje rozmowy umieszczają na platformie http://2historykow1mikrofon.pl

Ich kolejne rozmowy dorzucamy też do naszej kategorii „podcasty naukowe”. O tutaj: https://uni.wroc.pl/podcasty-naukowe/

Niech to będzie zachętą dla Was – dołączcie do rektora i kolegi, pokażcie swoje blogi, video i audio. Czekamy – obiecujemy promować Waszą pracę w naszych mediach społecznościowych.

A tutaj nasz ulubiony odcinek dwóch historyków przy jednym mikrofonie:

Dodane przez: Tomasz Sikora

15 Lis 2020

ostatnia modyfikacja: 22 Lis 2020