Roger Cooke na Uniwersytecie Wrocławskim

Jakim ulegamy pułapkom w dyskusjach o zmianach klimatu? Na to pytanie 27 września odpowie prof. Roger Cooke z Resources for the Future, ośrodka naukowego w Waszyngtonie badającego kwestie środowiska, energii i zasobów naturalnych.

Prof. Roger Cooke jest specjalistą od analizy ryzyka modelowania zjawisk ekstremalnych oraz zależności z wykorzystaniem kopuł jako miar zależności. Wykładowi otwartemu towarzyszyć będzie otwarte seminarium naukowe „Vine Regression applied to the effects of breastfeeding duration on IQ” oraz konsultacje dotyczące współpracy naukowej z grupą badawczą zajmującą się procesami autoregresji typu Kendalla.

Cooke odwiedzi Instytut Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach programu Visiting Professors.

Zapraszamy na wydarzenie w czwartek 27 września o 12:15 w sali WS w Instytucie Matematyki i Informatyki przy pl. Grunwaldzkim 2/4.

Dodane przez: Aleksandra Draus

21 Wrz 2018