Rok Roślin Chińskich w OBUWr

Już w tę niedzielę 26 maja w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się Inauguracja Roku Roślin Chińskich.

W kolekcjach Ogrodu Botanicznego zgromadzonych jest ponad 900 taksonów roślin, które naturalnie rosną na terenie Chin. Chcąc przybliżyć naszym gościom informacje na temat flory z tego regionu świata, na rośliny roku wybraliśmy gatunki chińskie. Oprócz wystawy roślin, będzie okazja wysłuchania interesujących prelekcji na temat roślin w medycynie chińskiej, prowadzonych przez znanych specjalistów z Chin.

Będzie można także dowiedzieć się, jakimi zasadami kierować się przy urządzaniu ogrodu zgodnie z zasadami feng shui. Odbędą się także warsztaty, pokazy sztuki chińskiej i występy artystyczne współorganizowane przez Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego. Oprócz tego, na tablicach edukacyjnych przekazujemy wiedzę o herbacie chińskiej, roślinach wykorzystywanych w medycynie chińskiej a także o historii i zasadach kształtowania ogrodu chińskiego.

Program imprezy:

1. Otwarcie roślinnego „China Town”

godz. 10.00, miejsce: wystawa „Rok Roślin Chińskich” koło głównej alei przy „Panoramie Natury”

2. Warsztaty

• Kaligrafia chińska
  • Wachlarze chińskie
  • Wzory na porcelanie chińskiej
  • Stroje chińskie

godz. 10.00-16.00, miejsce: plac żwirowy w Dziale Gruntowych Roślin Ozdobnych

3. Wykłady (pol.-ang.) część I

• Professor Shi Jiangfeng, Abrotanum and Artemisinin Suppositories
  • Professor Cui Jianmei, Chinese Herbal Plants and their best connection time