Strona używa plików cookies więcej

Studenci

Rusza kolejna edycja konkursu PFRON „Otwarte drzwi”

Rusza kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie poświęcone problematyce niepełnosprawności „Otwarte drzwi”. Konkurs organizuje PFRON.

Ideą organizowanego już po raz 16. konkursu jest zwiększanie zainteresowania problematyką niepełnosprawności u osób kończących studia wyższe, próba zmiany sposobu postrzegania niepełnosprawności, a także – co najistotniejsze – wyznaczenie kierunków działań na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

Konkursowe nagrody trafiają do studentów podejmujących w oryginalny sposób tematykę niepełnosprawności. Komisja konkursowa skupia się na wyszukiwaniu w pracach magisterskich i doktorskich nowatorskiego warsztatu i praktycznych wniosków, które można wdrożyć w życie. Pierwsza nagroda w kategorii prac magisterskich wynosi 5 tysięcy złotych, zaś kolejne miejsca to 3 tys. oraz 2 tys. Natomiast dwaj autorzy najlepszych prac doktorskich otrzymają 8 tysięcy złotych za pierwsze miejsce oraz 6 tysięcy złotych za drugie. Łączna pula nagród przyznawanych w konkursie to 44 000 zł. Prace można składać do 30 lipca br.

Prace przesłane do konkursu oceniane są przez niezależną komisję złożoną z przedstawicieli środowiska akademickiego – uczelni medycznych, politechnik i szeroko pojętej humanistyki. Komisja dokonuje oceny prac magisterskich w trzech kategoriach: rehabilitacja społeczna, rehabilitacja zawodowa i rozwiązania technologiczne służące osobom niepełnosprawnym, a także rehabilitacja medyczna, mająca wpływ na lepsze funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym. Odrębną kategorię stanowią najlepsze prace doktorskie.

Ogłoszenie konkurs „Otwarte drzwi” odbędzie się w czwartek 30 maja na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W inauguracji udział wezmą prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg oraz rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński.

Szczegóły i Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.pfron.org.pl

Dodane przez: Agata Kreska

3 Cze 2019

ostatnia modyfikacja: 3 Cze 2019