Nauka / Wydarzenia / 21–27 Wrzesień

Ruszył jubileuszowy Dolnośląski Festiwal Nauki

XX Dolnośląski Festiwal Nauki oficjalnie wystartuje 21 września, ale w miniony weekend po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w rozgrzewce przed imprezą i odwiedzić Park Wiedzy na Promenadzie Staromiejskiej.

Weekendowy Park Wiedzy za nami, ale już 22 września otworem dla wszystkich zainteresowanych staną sale wykładowe, pracownie i laboratoria Uniwersytetu Wrocławskiego, w których będzie można zgłębiać tajniki wiedzy z bardzo wielu dyscyplin (wcześniej, bo 21 września, w Wielkiej Sali Ratusza Muzeum Miejskiego Wrocławia odbędzie się uroczysta inauguracja festiwalu). Szczegółowy program imprez, z podziałem na bloki (Imprezy wiodące, Nauki humanistyczne, Obszary sztuki, Człowiek i społeczeństwo, Medycyna i zdrowie, Ścieżkami biologii, Niezwykły świat chemii, Nauki o Ziemi, Matematyka, fizyka, astronomia – trzy siostry, Technika i technologia, Interaktywne pokazy w szkołach oraz Edycja regionalna) można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu organizatorzy zaplanowali też interdyscyplinarną grę miejską, przygotowaną wspólnie przez pracowników wydziałów Biotechnologii, Fizyki i Astronomii, Chemii oraz przez Ogród Botaniczny i Doktoranckie Koło Naukowe Bioinformatyki, a Instytut Filologii Polskiej już teraz zaprasza do udziału w wielkim dyktandzie, podczas którego teksty będzie dyktował sam prof. Jan Miodek! Na uczestników XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki czeka też Cyrk Fizyczny ze specjalnymi pokazami, co roku przyciągającymi największą publiczność, czy Maraton Matematyczny, skierowany do małych geniuszy.

Przypomnijmy, że hasłem przewodnim imprezy jest w tym roku „Nauka bez granic”, bo – jak mówi dr hab. Grażyna Antczak, koordynator uczelniany Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – odkrywanie i poznawanie świata jest wspaniałą przygodą, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, zainteresowań, płci czy pochodzenia.

Dodane przez: Michał Raińczuk

18 Wrz 2017

ostatnia modyfikacja: 25 Wrz 2017

Licencja Creative Commons Powyższy artykuł może być kopiowany i rozpowszechniany w ramach CC BY 2.0.