Ludzie / Studenci / Wydarzenia / Wydarzenia sportowe

Ruszyły AMP-y w Zakopanem

Około czterystu zawodników wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie w Zakopanem. Impreza oficjalnie rozpoczęła się w niedzielę, ale pierwsze starty zaplanowano na poniedziałek, 5 marca. Uniwersytet Wrocławski reprezentuje ośmioro narciarzy.

fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)

Na wstępnych listach startowych są przedstawiciele aż 52 uczelni z Bydgoszczy, Chorzowa, Gdańska, Gliwic, Katowic, Kielc, Konina, Krakowa, Leszna, Lublina, Łodzi, Nysy, Olsztyna, Opola, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Warszawy i Wrocławia. O medale walczyć będą również zawodnicy Uniwersytetu Wrocławskiego: Bartosz Bieńkowski, Dominika Kobiałka, Daniela Kohut, Zofia Kowalczewska, Michał Makowski, Hanna Miśniakiewicz, Jonatan Ruzga i Jakub Wojciechowicz

Sportowcy wystartują w slalomie gigancie i slalomie. Mistrzostwa zakończą się w środę wieczorem, a dzień później uczestnicy wyjadą z Zakopanego.

Organizatorem narciarskich AMP jest AZS Warszawa. Sportowcy będą rywalizować na świetnie przygotowanych trasach na stoku Harenda.

fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)

Więcej informacji na facebooku Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

5 Mar 2018