Strona używa plików cookies więcej

Doktoranci / Studenci

Ruszyły zapisy na akademie filmowe

Kochasz kino? Trwają zapisy na kolejny semestr Akademii Polskiego Filmu oraz Akademii Kina Światowego, cykli wykładów, dyskusji i seansów filmowych, których opiekunką naukową jest dr Małgorzata Kozubek z Instytutu Kulturoznawstwa UWr.

Akademie przeznaczone są dla wszystkich miłośników kina. Pojedyncze spotkanie składa się z około godzinnego wykładu akademickiego, seansu jednego lub dwóch filmów pełnometrażowych oraz dyskusji po filmie, a cały kurs kończy się egzaminem. Studenci wszystkich wydziałów, na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, uczestniczący w akademii, mogą włączyć ją do swojego programu studiów jako zajęcia ponadprogramowe. Dodatkowo studenci Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych mają możliwość wybrania jej jako zajęcia fakultatywne. Liczba punktów ECTS: 3 pkt. za jeden semestr kursu.

Przedmiot ponadprogramowy – przedmiot, który po zatwierdzeniu przez dziekana, wprowadza się do dokumentacji studiów z odpowiednią adnotacją. Punkty i oceny uzyskane w wyniku zaliczenia przedmiotów ponadprogramowych nie są brane pod uwagę przy rozliczaniu przebiegu studiów, odnotowuje się je jednak w suplemencie do dyplomu.

Przedmiot fakultatywny – przedmiot do wyboru z określonej puli przedmiotów proponowanych przez wydział, podlegających wyborowi w ramach realizowanego programu studiów danego kierunku; przedmiot wybrany przez studenta staje się dla niego przedmiotem obowiązkowym.

Organizatorem kursu jest Kino Nowe Horyzonty. Na stronie kina znajdziecie więcej informacji o zapisach i programie Akademii Kina Światowego oraz Akademii Polskiego Filmu.

Dodane przez: Aleksandra Draus

15 Lut 2019

ostatnia modyfikacja: 28 Lut 2019