Wydarzenia sportowe

Sekcja tenisa. Podsumowanie sezonu 2018/19

Właśnie zakończył się kolejny udany sezon sekcji tenisa ziemnego. Drużyny dziewczyn i chłopców wywalczyły dla Uniwersytetu Wrocławskiego trzecie miejsce w drużynowej klasyfikacji Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. W klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsca zajęli: Dominika Urbaniak oraz Tomasz Waśkiel.

W dniach 23-26 maja w Gdańsku reprezentacje kobiet i mężczyzn wzięły udział w Półfinale „A” Akademickich Mistrzostw Polski. Dziewczyny w składzie Martyna Gawlik, Malwina Wójciak, Aleksandra Ryndak i Dominika Urbaniak wywalczyły siódme miejsce, a chłopcy – Radosław Szczygielski, Tomasz Waśkiel i Wojciech Drąg -zajęli miejsce szóste. Obie drużyny uzyskały wyższe lokaty niż w ubiegłym roku podczas AMP w Poznaniu.

Zwieńczenie sezonu 2018/2019 miało miejsce w ubiegły weekend podczas XV edycji Turnieju Tenisowego Studentów i Pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. Spośród jedenastu par mieszanych, które wzięły udział w rozgrywkach, czołowe miejsca zajęli Laura Urbaniak i Radosław Szczygielski, Aleksandra Rusin i Ryszard Szwarc oraz Daria Nowak i Maciej Paluszyński. Kolejny sezon rusza w październiku 2019 r. Wszystkich zainteresowanych – szczególnie studentów z przeszłością zawodniczą – zapraszamy do kontaktu z opiekunem sekcji Włodzimierzem Reczko.

Autor: Wojciech Drąg

Dodane przez: Aleksandra Draus