Ludzie / Wydarzenia

Seniorzy bezkonkurencyjni w rzutach beretem!

– Nie tak! Zupełnie nie tak! Najpierw musisz złapać – o, tu – a potem rzucasz, lekko, nie siłowo, patrząc prosto przed siebie! No, zobacz, jak teraz leci! – tymi słowy Pani Wandzia, nieoficjalna rekordzistka w rzucie beretem na odległość, zdradzała wszystkim zainteresowanym tajniki dyscypliny.

Rywalizacja w owej konkurencji – jak szybko się okazało, budzącej ogromne emocje – była jednym z głównych punktów programu Drzwi Otwartych Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapału seniorów, towarzyszącego kolejnym seriom rzutów beretem, nie ostudziła nawet wyjątkowo niższa tego dnia temperatura. Z powodu utrzymującego się od rana zachmurzenia i przelotnych opadów zawody, które pierwotnie miały odbyć się na wolnym powietrzu, przeniesiono po prostu na korytarze Instytutu Psychologii, gdzie berety latały aż miło! W trakcie imprezy można było spróbować swych sił także w grze zręcznościowej, polegającej na przewracaniu – punktowanym, rzecz jasna! – drewnianych palików czy wziąć udział relaksujących zajęciach z Tai Chi.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano serię wykładów i warsztatów (m.in. „Bezpieczeństwo osób starszych w ruchu drogowym”, „Jak zrobić dobre zdjęcie” czy „Cztery filary dobrego samopoczucia psychicznego – jak je wzmacniać?”). Wystąpiły Chór UTW UWr Sursum Corda, Grupa Biesiadna Wspomnień Czar, Teatrzyk Poezji UTW oraz Kabaret UTWjacy… a to przecież tylko część zaplanowanych na 17 maja atrakcji (zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji). Wydarzenie ukazało się sukcesem i przyciągnęło ponad osiemdziesięcioro potencjalnych nowych słuchaczy. Nie zabrakło również mediów.

Energii i dobrego humoru seniorom bezwstydnie zazdrościmy. I uczciwie przyznajemy, że nie udało nam się rzucić beretem dalej niż Pani Wandzia.

Dodane przez: Michał Raińczuk

28 maja 2018