Ludzie / Studenci

Seniorzy w obiektywie studentki. Zobacz zdjęcia

Ma na imię Alina, pochodzi z Kijowa i studiuje psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Poza tym robi zdjęcia. W ramach jednego ze swoich projektów przygotowała portrety słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Portrety to jej ukochany rodzaj fotografii. Uwielbia patrzeć na ludzi przez obiektyw swojego aparatu i opowiadać ich historie. Bardzo często ma ochotę podejść do kogoś spotkanego w tramwaju czy kawiarni i zapytać, czy może mu zrobić kilka zdjęć – ale nie zawsze wystarcza jej odwagi. W przypadku seniorów z UTW udało się jej przełamać. Efekt? Dwa miesiące pracy i około 60 sesji.

– Zawsze zwracałam uwagę na elegancko ubrane panie i panów na korytarzach Instytutu Psychologii – mówi Alina Metelytsia, studentka czwartego roku. – To niesprawiedliwe, że prawie każdy dwudziestolatek ma tysiąc własnych zdjęć, a osoby starsze już niemal w ogóle nie chcą się fotografować, chociaż są piękne, bo człowiek jest piękny w każdym wieku.

Alina otrzymała wsparcie m.in. od dr Bogny Bartosz, szefowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mogła też liczyć na pomoc pracowniczek sekretariatu.

– Okazało się, że chętnych było bardzo dużo. Ponieważ dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenie z sesją fotograficzną, miałam poważną misję – mówi Alina.

Jak misja została wykonana, zobaczycie w naszej galerii (poniżej). Jeśli zdjęcia przypadną Wam do gustu, koniecznie odwiedźcie stronę internetową Aliny – znajdziecie tam więcej jej fotografii.

Dodane przez: Michał Raińczuk

2 Paź 2019