Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Tenisowe emocje przy Mianowskiego

W sobotę, 3 czerwca, odbyła się kolejna edycja dorocznego turnieju tenisowego w grze podwójnej studentów i pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego.

Formuła zawodów (studenci występują w parach z pracownikami UWr, najczęściej nauczycielami akademickimi) jest dla niektórych stresogenna, ale też skutecznie mobilizuje, bo obie strony – na co dzień występujące w zupełnie innych rolach – chcą dobrze wypaść na tle partnera lub partnerki.

Uroczystego otwarcia turnieju na korcie centralnym przy ul. Mianowskiego (obiekty sportowe AZS) dokonali prof. Ryszard Cach, prorektor ds. nauczania Uniwersytetu Wrocławskiego, i dr hab. Ryszard Bartoszewicz, prorektor ds. nauczania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Po wylosowaniu i zestawieniu par deblowych (w większości mikstowych) ustalono cztery grupy, w których zespoły rozgrywały mecze systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Trzeci, decydujący, rozegrano jako tie break do 10 punktów.

Uczestnicy turnieju tenisowego UWr na korcie.
Fot. Materiały organizatora

Po zakończeniu niezwykle emocjonującej fazy grupowej zwycięzcy rozegrali mecze o miejsca 1-4, już systemem pucharowym. W finale na korcie centralnym wystąpili wystąpili prof. Bednarski z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii wraz ze studentka tego wydziału Anną Wyparło oraz prof. Szwarc z Darią Nowak, studentką Wydziału Filologicznego. Wygrała para deblowa Wyparło-Bednarski – 6:2, 6:2. Trzecie miejsce zajęli Ola Rusin i Ryszard Panfil.

Autorem relacji jest dr Włodzimierz Reczko.

Dodane przez: Michał Raińczuk

7 Cze 2017

ostatnia modyfikacja: 13 Cze 2017