Arqus napisane na tle biblioteki uniwersyteckiej

Arqus organizuje warsztaty z service learning

Uniwersytet w Grazu w dniu 25 maja br. organizuje warsztaty on-line dotyczące metody „uczenia się poprzez zaangażowanie” (ang. service learning). Service learning, tłumaczone na język polski również jako „uczenie się poprzez służbę”, polega na połączeniu edukacji z zaangażowaniem społecznym. Studenci uczeni tą metodą, oprócz zajęć teoretycznych, biorą udział w projektach społecznych powiązanych z ich kierunkiem studiów, ale mających realny wpływ na świat poza uniwersytetem.

Warsztaty pn. „Nauczanie metodą service learning- wprowadzenie, korzyści, praktyczne wskazówki” przeznaczone są dla nauczycieli akademickich sojuszu Arqus, którzy chcą poznać tę metodę nauczania i porównać ją z innymi.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Teaching-a-service-learning-course-3x2-600-2.jpg

Podczas webinarium poruszane będą następujące zagadnienia:

• Rodzaje service-learning i e-service-learning
  • Korzyści płynące z service-learning dla studentów, wykładowców i partnerów społecznych
  • Zaangażowanie partnerów społecznych w service-learning
  • Service-learning w praktyce: trudności i rozwiązania
  • Specyfika oceniania przedmiotów uniwersyteckich service-learning
  • Przykłady dobrych praktyk i scenariusze zajęć.

W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną nie tylko podstawy teoretyczne service-learning. Warsztaty będą prowadzone z użyciem interaktywnych metod uczestnictwa, poprzez pracę w małych grupach.

Szkolenie prowadzić będzie dr Katharina Resch, socjolożka i badaczka edukacji z Uniwersytetu Wiedeńskiego. Główne zainteresowania badawcze dr  Kathariny Resch to edukacja i dydaktyka, różnorodność, dostępność i service-learning.

Warsztaty odbędą się 25 maja od godz. 9.00 do 16.00  w trybie online (poprzez Zoom). Językiem wykładowym będzie angielski. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednakże ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Na warsztaty można zarejestrować się do 18 maja br. tutaj.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Elisabeth Hillebrand-Augustin pod adresem elisabeth.augustin@uni-graz.at