Sojusz Arqus oferuje masowy otwarty kurs online dotyczący nauczania opartego na wyzwaniach (ang. Massive Open Online Course on Challenge-Based Learning- CBL-MOOC) w szkolnictwie wyższym. CBL-MOOC, którego rozpoczęcie planowane jest na 13 czerwca 2022 roku, przeznaczony jest dla nauczycieli akademickich oraz wszystkich osób zainteresowanych metodologią CBL.

Przygotowanie kursu, składającego się z 4 części, z których każda trwa 4 godziny, koordynował Uniwersytet Wileński.

Kurs nie wymaga żadnej wcześniejszej znajomości tematu, a liczba uczestników jest nieograniczona. Łączy on teorię z praktycznymi przykładami i relacjami nauczycieli oraz studentów zaangażowanych w projekty CBL.

Na szkoleniu uczestnicy zapoznają się z CBL, jego zaletami i wadami. Dowiedzą się, jak metoda ta wspiera proces nauczania i jak jest on zorganizowany, podczas jej stosowania. Poznają także głównych aktorów procesu, ich podstawowe role, obowiązki i kompetencje. Po zakończeniu MOOC uczestnicy będą w stanie zidentyfikować narzędzia do skutecznej ewaluacji CBL.

logo MOOC CBL

Kurs będzie prowadzony przez międzynarodowy zespół ekspertów sojuszu Arqus, składający się z wykładowców Uniwersytetu Wileńskiego, Uniwersytetu Lyon 3, Uniwersytetu w Grazu oraz Uniwersytetu w Padwie.

Aby otrzymać certyfikat ukończenia kursu CBL-MOOC, należy odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 75% pytań końcowego testu samooceny.

Źródło: Arqus news.

Więcej informacji o CBL-MOOC i rejestracja tutaj.