Pracownicy / Wydarzenia / 12 Maj

Spór o zamek w Oratorium Marianum

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza uczniów, studentów, pracowników uczelni oraz wszystkich zainteresowanych na monodram według „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza pt. „Spór o Zamek, czyli Ostatni zajazd na Litwie”. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 11.00 w sali muzycznej Oratorium Marianum (gmach główny UWr, pl. Uniwersytecki 1) w najbliższy piątek 12 maja o godz. 11.00.

W przedstawieniu wystąpi Andrzej Jurczyński – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zagrał wiele ról teatralnych w różnorodnym repertuarze, m.in. rolę tytułową w przedstawieniu „Edyp królem“ Sofoklesa, Gila w „Paradach“ Jana Patockiego, Ericha w „Opowieściach lasku wiedeńskiego“ Odona von Horvatha, Antreprener Frank i Bastien w „Nocy w operze“ opartej na motywach oper komicznych W.A. Mozarta.
Od 1978 r wystąpił w kilkudziesięciu widowiskach rozrywkowych z cyklu: „Spotkanie z balladą“ zrealizowanych w Ośrodkach Telewizji Polskiej w Krakowie (m.in. Jako Dyndalski w programie „Straszny dworek“, Księgowy, Zastępca szefa oraz Nauczyciel w cyklu „kopydłowskim“)
Od 1987 r. w formie scenicznej i estradowej „Spotkań z Balladą“ zagrał setki przedstawień na terenie kraju i za granicą.
Jest laureatem dolnośląskiego plebicytu „IGLICA-82“

Rezerwacją miejsc jest możliwa pod numerami telefonu: 71 375 75 88; 71 375 75 89 lub w Oddziale Informacji Naukowej Biblioteki Uniwersyteckiej tel: 71 375 76 24. Zgłoszenia można kierować również na adres e-mail: dalia.zminkowska@uwr.edu.pl

Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie jest częścią obchodów Tygodnia Bibliotek, 8-15 maja, organizowaneho po hasłem „Biblioteka oczywiście“.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

10 maja 2017