Strona używa plików cookies więcej

Sport na Uniwersytecie Wrocławskim jest równie ważny jak nauka. Świadczą o tym chociażby sukcesy naszych ósemek wioślarskich, zawodników unihokeja, pływaków i narciarzy alpejskich. Studenci mogą  rozwijać swoje pasje sportowe na zajęciach wychowania fizycznego i w trakcie profesjonalnych treningów w jednej z osiemnastu sekcji zrzeszonych w Klubie Uczelnianym AZS UWr.

Organizacją zajęć wychowania fizycznego zajmuje się Uniwersyteckie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu. Mieści się przy ul. Przesmyckiego 10, w budynkach Kompleksu Sportowego UWr. Centrum dysponuje halą sportową, salami gimnastycznymi, siłownią i ścianą wspinaczkową, a większość zajęć jest bezpłatna. Do wyboru jest ponad 30 rodzajów zajęć.

Plany zajęć są widoczne w USOSweb, a zapisy odbywają się przez System Zapisów.

_p7a0551

Uniwersyteccy sportowcy trenują w sekcjach: aerobiku, badmintona, brydża sportowego, karate, kroftballu, koszykówki kobiet i mężczyzn, lekkoatletyki i biegów przełajowych, narciarstwa i snowboardu, piłki nożnej kobiet i mężczyzn, piłki ręcznej kobiet, pływania kobiet i mężczyzn, siatkówki kobiet i mężczyzn, szachów, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, unihokeja, wioślarstwa i wspinaczki sportowej. Każdy student może trenować w sekcjach już od pierwszego roku studiów.

Ósemki wioślarskie od lat odnoszą sukcesy na Akademickich Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski na Ergometrze Wioślarskim i wrocławskich regatach Odra River Cup. Trenują na przystani przy ul. Na Grobli 30/32. Ich trener, Andrzej Mulka podkreśla, że misją sekcji jest nauczenie zawodników dyscypliny, stawiania się na czas, odpowiedzialności za innych i za sprzęt. Należy szanować kolegów, wspierać się podczas treningów i podczas zawodów, bo wioślarstwo, oprócz współzawodnictwa to przede wszystkim nauka pracy zespołowej. Magię tego sportu dostrzegają studenci – w sekcji wciąż przybywa nowych zawodników.

19

Podobnie jest z pływakami. W treningi na basenie przy ul. Teatralnej wkładają całe serce. Jest to dla nich również wielka przyjemność. – Zaczęłam pływać już w przedszkolu i nie mogę przestać. Zawsze znajdę czas, żeby przyjść na basen – mówi Joanna Piętka, studentka psychologii. – To prawda. Jeżeli kocha się sport, można pogodzić treningi nawet z pracą i studiami – dodaje Andrzej Stankiewicz, student prawa. O dobrą formę zawodników dba trener Rafał Tomczak.

Naszą chlubą są również narciarze alpejscy. W 2016 roku z  Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie w Zakopanem na Stoku Harenda, wrócili z dwoma medalami. Indywidualnie w slalomie w typach UNI drugie miejsce wywalczył Michał Makowski, a czwarte Piotr Szymczyk.

Uniwersytecką tradycją są zawody, w których wspólnie rywalizują pracownicy i studenci naszej uczelni. Co roku odbywa się Uniwersytecki Turniej Piłki Siatkowej, Mistrzostwa Uniwersytetu Wrocławskiego w Pływaniu i Turniej Tenisowy UWr.

Wszelkich informacji dotyczących sportu na naszej uczelni udziela administracja Uniwersyteckiego Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, mieszcząca się przy ul. Przesmyckiego 10 w pokoju B. tel. +48 71 375 62 62, e-mail: ucwfis@uwr.edu.pl.

Pomocą służy również Dominik Wojciechowski, prezes Klubu Uczelnianego AZS UWr, tel. +48 888 696 659, e-mail: sport@uni.wroc.pl.

Zapraszamy do sportowej przygody na Uniwersytecie Wrocławskim!

Fot. 1 Kasia Rokosz/UWr

Fot. 2 z arch. Waldemara Pasikowskiego

Fot. 3 Małgorzata Jurkiewicz/UWr/CC-BY-NC 2.0

Wszelkie informacje, dotyczące planów zajęć podstawowych i planów treningów sekcji sportowych są dostępne w zakładce Uniwersyteckiego Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu oraz pod numerem tel. (71) 375 62 62 , e-mail: ucwfis@uni.wroc.pl.

 
Z
Zajęcia sportowe