Strona używa plików cookies więcej

Sport na Uniwersytecie Wrocławskim jest równie ważny jak nauka. Świadczą o tym chociażby sukcesy naszych ósemek wioślarskich, zawodników unihokeja, pływaków i narciarzy alpejskich. Studenci mogą  rozwijać swoje pasje sportowe na zajęciach wychowania fizycznego i w trakcie profesjonalnych treningów w jednej z osiemnastu sekcji zrzeszonych w Klubie Uczelnianym AZS UWr.

Uniwersyteccy sportowcy trenują w sekcjach: aerobiku, badmintona, brydża sportowego, karate, kroftballu, koszykówki kobiet i mężczyzn, lekkoatletyki i biegów przełajowych, narciarstwa i snowboardu, piłki nożnej kobiet i mężczyzn, piłki ręcznej kobiet, pływania kobiet i mężczyzn, siatkówki kobiet i mężczyzn, szachów, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, unihokeja, wioślarstwa i wspinaczki sportowej. Każdy student może trenować w sekcjach już od pierwszego roku studiów.

Organizacją zajęć wychowania fizycznego zajmuje się Uniwersyteckie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu. Mieści się przy ul. Przesmyckiego 10, w budynkach Kompleksu Sportowego UWr. Centrum dysponuje halą sportową, salami gimnastycznymi, siłownią i ścianą wspinaczkową, a większość zajęć jest bezpłatna. Do wyboru jest ponad 30 rodzajów zajęć.

Informacje dotyczących sportu, planów zajęć podstawowych i planów treningów sekcji sportowych na naszej uczelni znajdują się w poniższych zakładkach. Zajęcia organizowane są przez Uniwersyteckie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, pomocą służy również Dominik Wojciechowski, prezes Klubu Uczelnianego AZS UWr. Plany zajęć są widoczne w USOSweb, a zapisy odbywają się przez System Zapisów.

Fot. Kasia Rokosz/UWr

 
Z
Zajęcia wychowania fizycznego
 
S
Sekcje sportowe
 
W
Wykaz nauczycieli
 
K
Kontakt