Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia / 22 Październik

Spotkanie z Joanną Szczęsną

We wtorek 22 października w Instytucie Filologii Angielskiej UWr odbędzie się spotkanie otwarte z Joanną Szczęsną – dziennikarką, pisarką i działaczką opozycyjną w okresie PRL. Wydarzenie poprowadzi Zbigniew Stańczyk, emerytowany pracownik Hoover Institution at Stanford University.

Joanna Szczęsna jest z wykształcenia polonistką. W okresie PRL związana była z Komitetem Obrony Robotników, współtworzyła prasę niezależną („Biuletyn Informacyjny” i „Tygodnik Mazowsze”). Uczestniczyła w zakładaniu „Gazety Wyborczej”. Razem z Anną Bikont opublikowała książkę „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu”, za którą uhonorowana została Nagrodą Wielką Fundacji Kultury.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 13.15-14.45 we wtorek 22 października 2019 w sali 207 Instytutu Filologii Angielskiej UWr, ul. Kuźnicza 22.

Spotkanie jest wspólną inicjatywą Instytutu Filologii Angielskiej UWr, Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych UWr oraz Komisji Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu. Zaraz po spotkaniu organizatorzy zapraszają do udziału także w otwartym wykładzie z retoryki, który poprowadzi prof. Bogusław Bednarek – sprawdź szczegóły.

Dodane przez: Aleksandra Draus

21 Paź 2019

ostatnia modyfikacja: 22 Paź 2019