19.05.2022 r.

III edycja konkursu na finansowanie aparatury naukowo-badawczej rozstrzygnięta!

Rozstrzygnięty został 3. konkurs na finansowanie aparatury naukowo-badawczej  z Funduszu Aparatury Badawczej w ramach programu IDUB.

Do finansowania w roku 2022 Zespół ds. powstania FAB zakwalifikował 3 wnioski na łączną kwotę  7 879 788,93 .

Pełna lista rankingowa znajduje się tutaj.

Akronim  Wydział  Nazwa aparatury
MICTOMGR3D WNB Wysokoenergetyczny dużokomorowy stacjonarny system mikrotomografii komputerowej 3D
BIOAERO WNoZiKŚ System monitoringu bioaerozoli atmosferycznych w czasie rzeczywistym
HCSystem WB Wysokoprzepustowy system do akwizycji obrazów w badaniach przesiewowych i analizach szybko zachodzących procesów komórkowych

04.04.2022 r.

Etap składania wniosków zakończony!

Informujemy, że w III edycji konkursu na zakup aparatury z Funduszu Aparatury Badawczej złożonych zostało łącznie 10 wniosków:

• Wydział Biotechnologii – 1 wniosek,
  • Wydział Chemii –  2 wnioski,
  • Wydział Fizyki i Astronomii – 2 wnioski,
  • Wydział Nauk Biologicznych – 1 wniosek,
  • Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych – 1 wniosek,
  • Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska – 2 wnioski,
  • Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii – 1 wniosek.

Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 20 maja 2022 r.

02.03.2022 r.

Ruszyła III edycja konkursu na zakup aparatury naukowo-badawczej !

Uczelnia Badawcza ma pieniądze dla naszych naukowców na zakup aparatury. Rusza tegoroczna odsłona konkursu z Funduszu Aparatury Badawczej. Co kupimy tym razem? To zależy wyłącznie od pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego!

Celem konkursu jest wsparcie badań naukowych prowadzonych w ramach Priorytetowych Obszarów Badawczych określonych w programie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB). Na co można otrzymać pieniądze?

1. Zakup, wytworzenie lub rozbudowa aparatury naukowo-badawczej o całkowitej wartości przekraczającej 500 000 zł.
  2. Najem, dzierżawę lub leasing aparatury naukowo-badawczej lub infrastruktury informatycznej o całkowitej wartości przekraczającej 150 000 zł.
  3. Zatrudnienie pracownika do obsługi zakupionej aparatury w czasie trwania projektu.
  4. Koszt obsługi serwisowej w czasie trwania projektu.
  5. Koszt adaptacji pomieszczenia pod inwestycję, przy czym część kosztów adaptacji pomieszczenia pokrywana ze środków FAB nie może przekroczyć 10% całkowitej wartości inwestycji i nie może być wyższa niż 300 000 zł.

O pieniądze może się starać każdy pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego po poparciu wniosku przez dziekana wydziału lub kierownika jednostki pozawydziałowej, w których Wnioskodawca jest zatrudniony. W każdym konkursie FAB dziekan wydziału lub kierownik jednostki pozawydziałowej może poprzeć maksymalnie dwa wnioski ze swojej jednostki.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w terminie do dnia 31 marca 2022 r., do godziny 23.59 na adres e-mail: 3c7a1b92.uniwroc.onmicrosoft.com@emea.teams.ms

Wniosek w wersji edytowalnej znajduje się do pobrania na dole strony.

Więcej szczegółów konkursu można znaleźć tutaj.

Regulamin konkursu.