21.06.2022 r.

II Edycja Konkursu na dodatki motywacyjne czasowe rozstrzygnięta!

Rozstrzygnięta została II edycja konkursu „Projakościowy sposób wynagradzania nauczycieli akademickich” na dodatki motywacyjne, przewidującego wypłatę 150 dodatków w kwocie 2 600 zł brutto/miesiąc przez 12 miesięcy.

W konkursie zostało zgłoszonych łącznie 359 aplikacji, spośród których zostało wyłonionych 150 laureatów. Konkurs był przeprowadzony w dwóch etapach.

Listy laureatów:

1. Laureaci konkursu na dodatki czasowe 1-100
  2. Laureaci konkursu na dodatki czasowe 102-150

Dodatkowo listy laureatów oraz szczegółowa informacja z przebiegu konkursu znajdują się w załącznikach na dole strony.

12.05.2022 r.

Nabór wniosków do II edycji konkursu na dodatki motywacyjne czasowe zakończony !

Zostało zgłoszonych łącznie 359 aplikacji, czyli o 71 więcej niż w ubiegłym roku. Spośród tych zgłoszeń zostanie w dwóch etapach wyłonionych 150 laureatów, którzy będą otrzymywać przez 12 miesięcy dodatek motywacyjny w kwocie 2600 zł brutto.

Na podstawie tych aplikacji, zgodnie z regulaminem konkursu, wygenerowano przy pomocy algorytmu przedstawionego w Zarządzeniach Rektora, dotyczącego konkursu, ranking zgłoszeń uporządkowany wg. tzw. „wagi rankingowej” zgłoszonych publikacji. W przypadku zgłoszenia w aplikacji konkursowej publikacji niespełniającej kryteriów konkursu, waga konkursowa zostanie przeliczona bez uwzględnienia jej punktacji, a aplikacja zostanie przesunięta na liście rankingowej na miejsce odpowiadające przeliczonej wadze rankingowej. O sytuacji takiej zainteresowani zostaną poinformowani mailowo.

Laureatami pierwszego etapu konkursu zostanie 100 pierwszych osób z listy rankingowej UWr.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowane zostaną, zgodnie z Regulaminem, osoby zajmujące pozycję 101-200 na liście rankingowej. Zgodnie z Regulaminem o wyłonieniu pozostałych 50 laureatów zadecyduje powołana przez JM Rektora, spośród beneficjentów I etapu konkursu Komisja Konkursowa.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 21 czerwca 2022 r.

05.05.2022 r.

Spotkanie – pytania i odpowiedzi (Q&A)

28 kwietnia na platformie Teams odbyło się spotkanie  przedstawicieli Komitetu Sterującego IDUB dr hab., prof. UWr. Doroty Nowak i prof. dr hab. Jarosława Byrki z zainteresowanymi dodatkami motywacyjnymi czasowymi pracownikami naukowymi UWr.

Publikujemy wszystkie pytania i odpowiedzi, które zostały zadane przez naukowców (na forum, na czacie wydarzenia oraz zebrane wcześniej spośród tych nadesłanych drogą mailową).

20.04.2022 r.

Uczelnia Badawcza po raz drugi premiuje swoich najlepszych naukowców poprzez wdrożenie II edycji konkursu na dodatki motywacyjne czasowe !

Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego zarządzeniem 84/2022 z dnia 18 kwietnia 2022 r. wprowadził skorygowany Regulamin „projakościowego sposobu wynagradzania nauczycieli akademickich”. Wszystko w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB).

Dodatki motywacyjne czasowe są przyznawane raz w roku w konkursach organizowanych w latach 2021-2025. 150 spośród naszych pracowników, prowadzących aktywność naukową szczególnie wysokiej jakości otrzyma po 2600 zł brutto miesięcznie płatne przez kolejnych 12 miesięcy.

W konkursach na dodatki motywacyjne mogą wziąć udział nauczyciele akademiccy ze wszystkich jednostek Uniwersytetu Wrocławskiego. Oceniane w konkursach mogą być jedynie artykuły naukowe i monografie z lat 2019- 2021, afiliowane przy Uniwersytecie Wrocławskiem, znajdujące się w dniu ogłoszenia konkursu w bazie publikacji naukowych pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. Brane będą pod uwagę jedynie publikacje za przynajmniej 100 punktów zgodne z listą punktacji MEiN z 18.12.2019 roku lub te opublikowane w wydawnictwach II poziomu.

Zgłoszenia składać mogą uprawnieni pracownicy wyłącznie za pomocą formularza internetowego, dostępnego na stronie internetowej Uczelnianego Systemu Konkursowego Uniwersytetu Wrocławskiego w okresie od dnia 20 kwietnia 2022 r. do dnia 10 maja 2022 r.

W przypadku pytań prosimy dzwonić pod numer telefonu +48 71 3752866 (w godzinach pracy biura: 07.30-15.30) lub kierować zapytania na adres: idub@uwr.edu.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 21 czerwca 2022 r.

Program „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB)” finansowany jest ze środków przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetowi Wrocławskiemu na lata 2020-2026.

Zachęcamy do śledzenia strony Uczelni Badawczej oraz strony Uczelnianego Systemu Konkursowego.

Zapraszamy do udziału w konkursie i składania zgłoszeń!

Podstawa Prawna:

Link do REGULACJI

Link do tekstu ujednoliconego Regulaminu „Projakościowego sposobu wynagradzania nauczycieli akademickich”